Більшість українців бачать свою країну в НАТО

Поділитися
Більшість українців бачать свою країну в НАТО Українці хочуть бачити Україну в Альянсі © rutv.ru
Майже половина українців підтримують скасування позаблокового статусу країни, і більше половини готові на референдумі проголосувати за вступ України в Північноатлантичний Альянс.

якби сьогодні проводився референдум про вступ України в НАТО, то половина опитаних (51%) проголосували б за вступ, 25% - проти. Ще чверть - не визначилися або не брали б участі у такому референдумі.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в період з 6 - 13 листопада 2014 серед двох тисяч респондентів. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,8%.

Як наголошується в дослідженні, починаючи з квітня цього року кількість прихильників вступу до НАТО постійно збільшується. У листопаді зафіксовано найбільший рівень його підтримки (40 в квітні до 51%) при одночасному зменшенні противників вступу (з 46 у квітні до 25%). Більше вступ у НАТО підтримують мешканці Заходу, Півночі та Центру. На Сході приблизно рівну кількість прихильників і противників НАТО, на півдні та Донбасі - більше супротивників.

Майже половина опитаних (48%) підтримують ініціативу скасування на законодавчому рівні позаблокового статусу України, близько третини (28%) - проти цього. Ще чверть - не визначилися з відповіддю.

Із квітня 2014 також спостерігається збільшення прихильників вступу в ЄС (з 55 у квітні до 64%) при одночасному зменшенні прихильників Митного союзу (з 24 у квітні до 17%). Вступ до ЄС підтримують більшість опитаних на Заході, Півночі, в Центрі, на Сході і Півдні. Донбасі більшість - за вступ України в Митний союз.

При цьому, абсолютна більшість (74%) вважають, що Україна має бути унітарною державою, 15% - федеральною, не визначилися - 11%.

Читайте також: Україні рано думати про вступ до НАТО - Порошенко

Для порівняння, згідно з вересневим соцопитуванням GfK Ukraine, майже така ж кількість українців (52%) заявили, що готові підтримати підтримати вступ України в НАТО на всеукраїнський референдум. Проти вступу України в НАТО тоді висловилися 19%, ще 18% зізналися, що не голосували б на такому референдумі, 10% - не визначились зі своїм ставленням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі