За його словами, навіть якщо Україна вирішить вступити до альянсу, НАТО не готове прийняти її. "Навіть якщо б ми поставили питання про вступ України в НАТО, то НАТО цього було б ще не готове",- заявив він.
Порошенко вважає, що спочатку необхідно провести реформи в країні, а потім запитати в українців хочуть вони, щоб Україна вступила в НАТО. "Коли ми проведемо реформи в Україні і виконаємо всі критерії, тільки тоді ми зможемо запитати у людей в Україні, чи хочуть вони вступу в НАТО", - сказав він.
Глава держави зазначив, що існує "перспектива членства України в ЄС, і висловив надію на технічну військову допомогу.
Також він упевнений в тому, санкції Заходу на Росію подіють. При цьому, за його словами, метою України не є "нанести збитки Росії", санкції варто розглядати як інструмент, мета якого - щоб "припинилася підтримка сепаратистів і були втілені в життя мирні домовленості".
Учасники коаліційних переговорів досягли угоди з питання скасування позаблокового статусу України. робочій версії коаліційної угоди, опублікованій на сайті президента, зазначено консенсус "Блоку Петра Порошенко", "Фронту змін", Радикальної партії, "Самопомочі" та "Батьківщини" за відновлення курсу на інтеграцію в НАТО, скасованого в 2010 році екс-президентом Віктором Януковичем.