Більшість українців вважають уряд працівником, а не «батьком» для народу – опитування

Інфографіка
Поділитися
Більшість українців вважають уряд працівником, а не «батьком» для народу – опитування © World Economic Forum swiss-image.ch/Photo by Jola
При чому такої думки притримуються практично у всіх регіонах.

Більшість українців – 66% – вважають, що уряд є працівником, а люди мають бути керівниками, які мають контролювати його дії, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. При чому за останні три роки, які згодні з таким твердженням, зросла з 55% до 66%. 

Водночас стало менше тих, хто вважає, що уряд, як батько, має піклуватися про людей, ніби про дітей. Якщо три роки тому таких громадян було 36%, то зараз їх – 30%.

Якщо взяти до уваги регіональний розріз, то практично по всій Україні респонденти схиляються до поглядів, що уряд – це працівник. Дещо вирізняється лише Схід, де трохи більше тих, хто сприймає уряд як батька (38% проти 28-30% в інших регіонах).

Серед молодших респондентів більш виражений погляд на уряд як на працівника – 80% серед людей у віці до 30 років. Ще 66-70% серед людей у віці 30-59 років і «лише» 55% серед людей у віці 60 років і старше.  

При чому разом із цим віком зростає частка тих, хто бачить в уряді батька. З 20% серед людей у віці до 30 років до 39% серед осіб у віці 60 років і старше.

Опитування також показало, що істотна залежність простежується з освітою респонденті. Якщо серед осіб з вищою освітою 74% бачать уряд як працівника, то серед осіб з професійно-технічної чи середньою спеціальною освітою – 65%, а серед осіб з повною середньою або нижче освітою – 42%. Водночас з 22% серед осіб з вищою освітою до 52% серед осіб з повною середньою освітою чи нижче зростає частка тих, хто бачить Уряд як батька.

Опитування провели з 29 листопада по 9 грудня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього опитали 1031 респондента від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованого Криму та Донбасу. Опитування проводили серед громадян, які на момент дослідження проживали у межах, контрольованих владою України до 24 лютого 2022 року. Опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Попри це у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність для населення України, що проживає на підконтрольній уряду території, та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Нагадаємо, згідно з опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, уряду України недовіру висловлюють більше громадян. Зокрема, недовіряють уряду 66% українців, а довіряють трохи більш як 30%. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі