Більшість українців вважають Росію та Білорусь ворожими державами – опитування

Поділитися
Більшість українців вважають Росію та Білорусь ворожими державами – опитування
Щоправда, є й ті, для кого країна-агресор – союзна держава.

Сьогодні запровадження віз з Росією підтримують 52% українців, йдеться в опитуванні Соціологічної групи «Рейтинг». Проти візового режиму з державою-агресором висловилися 44% опитаних.

Найбільшими союзниками Української держави громадяни вважають Канаду, Литву, Польщу, Велику Британію, а також Сполучені Штати та Туреччину. Трохи менше українців союзниками називають Францію, Німеччину та Китай. Останню країну вважають респонденти вважають швидше нейтральною країною. 

Водночас 47% опитаних зазначили, що ворожою державою для України є Білорусь. За останній рік число таких респондентів зросла з 22% до 48%. Росію ворожою державою вважають 72% громадян. І лише 12% переконані, що РФ союзна для України держава. 

За даними соціологів, останній рік відчутно в кращий бік змінилося ставлення до Туреччини та Великої Британії і погіршилося щодо Білорусі.

Опитування проводилось : 6-8 грудня 2021 року в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій серед 2500 респондентів методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 складає не більше 2,0.

Зазначимо, що на фоні нарощування російських військ на кордоні України США активно включились до вирішення ситуації. Так, 7 грудня президент США Джо Байден та президент Росії Владімір Путін провели відеозустріч, основною темою якої стала Україна. Під час переговорів президент США Джо Байден дав зрозуміти російському лідеру Владіміру Путіну, що не враховуватиме «червоні лінії» РФ у питанні розширення НАТО. Радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що президент Джо Байден пригрозив Володимиру Путіну рішучими економічними заходами у разі вторгнення Росії в Україну.

9 грудня телефонна розмова відбулася між Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським. Глави держав обговорили напруженість навколо кордонів України та розблокування мирного процесу.

Водночас Олексій Іжак у статті «Байден і Путін розійшлися по кутах. Чого очікувати Україні» робить висновок, що нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в рамках дипломатичного врегулювання, не буде.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі