Прямі переговори з Росією у разі відсутності альтернативних варіантів вирішення ситуації на Донбасі підтримують 56% громадян України, а 41% виступають проти. При цьому в разі наявності варіанту з посередництвом «нормандського формату» прямі переговори підтримає лише 21% громадян. Такі дані соціологічного опитування опублікувала група «Рейтинг».
Загалом серед варіантів формату переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі відносна більшість, а точніше 45%, підтримують ідею розширення «нормандського», із залученням до нього США та Великобританії. Ще 21% виступають за прямі переговори з Росією, 12% за переговори з представниками так званих «ДНР» та «ЛНР», і лише 11% - за те, щоб «нормандський» формат у своєму звичайному складі (Україна, Росія, Франція, Німеччина») був майданчиком для переговорів про врегулювання конфлікту на Донбасі.
Паралельно 46% підтримують залучення Туреччини до переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, однак стільки ж виступають проти турецького посередництва.
Опитування проводилось : 6-8 грудня 2021 року в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій серед 2500 респондентів методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 складає не більше 2,0.
Зазначимо, що на фоні нарощування російських військ на кордоні України США активно включились до вирішення ситуації. Так, 7 грудня президент США Джо Байден та президент Росії Владімір Путін провели відеозустріч, основною темою якої стала Україна. Під час переговорів президент США Джо Байден дав зрозуміти російському лідеру Владіміру Путіну, що не враховуватиме «червоні лінії» РФ у питанні розширення НАТО. Радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що президент Джо Байден пригрозив Володимиру Путіну рішучими економічними заходами у разі вторгнення Росії в Україну.
Водночас Олексій Іжак у статті "Байден і Путін розійшлися по кутах. Чого очікувати Україні" робить висновок, що нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в рамках дипломатичного врегулювання, не буде.