Більшість громадян певні, що Україна повинна приєднатися до ЄС – опитування

Поділитися
Більшість громадян певні, що Україна повинна приєднатися до ЄС – опитування © euneighbours.eu
У травні 2013-го таких було 42%, а сьогодні – 53%.

В Україні більшість опитаних громадян (53%) вважають, що країна повинна приєднатися до Євросоюзу, ще 24% респондентів певні, що не варто приєднуватися ані до ЄС, ані до Євразійського союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном, 13% обирають Євразійський економічний союз. Про це свідчать дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Зазначається, що зовнішньополітична орієнтація на Росію істотно впала після анексії Криму, а особливо – після військової агресії в Донбасі. Однак більшість українців, які сподівалися на приєднання до союзів із РФ, наразі вважають, що Україні взагалі не треба приєднуватися ані до Європейського, ані до Євразійського союзів.

Згідно з результатами дослідження, найбільше орієнтовані на ЄС у Західному регіоні (71%), переважає підтримка й у Центральній Україні (60%), тим часом на Півдні підтримують орієнтацію на ЄС лише 32%, на Сході – 34%.

Серед виборців "Опозиційної платформи – За життя" 60% - за приєднання до Євразійського союзу і лише 8% підтримують ЄС. Натомість серед виборців "Європейської солідарності" – за ЄС 90% опитаних. Виборці "Слуги народу" теж переважно підтримують рух до Євросоюзу – 54%, при цьому 22% вважають кращим неприєднання до жодного з союзів.

Громадяни гадають, що найбільше заважають стати членом ЄС проблеми з корупцією (44%), недостатній економічний розвиток (40%) та низький рівень життя населення (34%). Війну в Донбасі називають причиною 20% опитаних.

На думку опитаних, ЄС для прискорення реформ в Україні повинен "більше тиснути на українську владу в питанні реформ" (22%), "більш відкрито протистояти Росії" (15%), "виявляти більший інтерес до захисту українського кордону і надати Україні зброю" (14%), "більше підтримувати українську талановиту молодь" (13%).

Дослідження проводилося з 4 по 19 листопада у всіх областях України, окрім АР Крим, а у Донецькій і Луганській областях тільки на підконтрольних територіях. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Зазначимо, що у рамках дослідження DT.UA і УІМ на окупованих територіях Донбасу 13,2% респондентів розглядають політику євроінтеграції або як умову успішного розвитку України, або як сценарій, що може привести країну до успіху. І все-таки у вступі України в ЄС бачать переважно негативний сценарій (такої думки дотримуються 41,1% опитаних жителів ОРДЛО). А три з десяти респондентів вважають: такий курс Києва призведе до проблем розвитку української держави. І тільки 16,7% впевнені: успіх чи невдача залежить від України.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі