Більше третини українців оцінює ймовірність повномасштабного вторгнення Росії в Україну, як високу – соцопитування

Інфографіка
Поділитися
Більше третини українців оцінює ймовірність повномасштабного вторгнення Росії в Україну, як високу – соцопитування © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Щоправда, ще 12% українців вважають, що загрози немає. 

Третина українців (36%) вважає, що імовірність повномасштабного воєнного вторгнення РФ в Україну є високою, свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг". 

31% респондентів вважає, що імовірність вторгнення Росії середня, 15% вважає, що низька.

Є й ті, хто вважає, що загрози немає - їх 12%.

У порівнянні з груднем 2018 року (коли відбулося захоплення Росією українських моряків),  кількість тих, хто вважає, що загроза є високою, зросла майже у півтори рази. 

Високою вважають імовірність вторгнення РФ в Росію переважно жителі Заходу і Центру. 

Українці, які висловлюють електоральні симпатії ОПЗЖ, партії Шарія та партії Мураєва "Наші" переважно не бачать жодної загрози в можливому повномасштабному воєнному вторгненні Росії в Україну. 

Опитування проводилося упродовж 6-7 квітня. У ньому взяло участь населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі