Сьогодні, 27 липня, стало відомо, що за останні півроку економічне становище в Україні погіршилося.
Так вважає понад 60% українців. 25% населення заявили, що воно не змінилося, і тільки 8% відзначили поліпшення економіки. Результати опитування оприлюднила соціологічна група "Рейтинг". Українців опитували 15-20 червня 2020 року.
"Разом з тим настрої щодо майбутнього є більш оптимістичними: 17% вважають, що в найближчі 6 місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 35% вважають, що вона не зміниться, і 40% - очікують погіршення", йдеться у повідомленні.
Соціологи відзначають перспективне зменшення числа тих українців, хто очікує поліпшень. Також зменшується почуття надії (26%) серед населення, а розчарування відчуває більша частина населення.
Серед причин можливої економічної кризи більшість опитаних називає некомпетентність влади, чверть вважає, що економічний занепад настав через коронавірус.
При цьому 19% опитаних вважають, що в цілому справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 68% - протилежної думки.
Була опитана аудиторія у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.
Раніше повідомлялося, що банки України очікують у III кварталі 2020 року відновлення попиту на кредити з боку населення і бізнесу. Умови кредитування можуть стати доступнішими, але якість кредитних портфелів погіршиться.
Нагадаємо, у рейтингу політичних сил на виборах у Верховну Раду лідирують партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" і "Радикальна партія Ляшка".
За перераховані партії проголосували б більше 5% українців, що є прохідним бар'єром для входження до складу парламенту, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 15-20 липня 2020 року.