Більше 2% українців "застрягли" в радянському минулому

Поділитися
Більше 2% українців "застрягли" в радянському минулому Деякі українці досі вважають себе "радянськими людьми" © Андрій Товстиженко, DT.UA
В Україні все ще залишається незначний відсоток громадян, які ідентифікують себе з неіснуючим СРСР. У той же час, європейцями відчувають себе лише трохи більше 7% українців.

За останні 10 років все більше українців ідентифікують себе насамперед з Україною, свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Респондентам пропонувалось ідентифікувати себе з певною територіальною спіль нотою, існуючою чи такою, що існувала раніше.

Однакові частки (по 40%) респондентів засвідчили, що "у першу чергу" пов'язують себе з Україною та з конкретним населеним пунктом (містом, селом), де вони проживають. 11,4% опитаних вказали, що пов'язують себе з регіоном проживання.

З іншими спільнотами засвідчили свою ідентичність незначні частки респондентів (2,1% – з Радянським Союзом, 1,5% – з Європою, 0,6% – з Росією).

У якості другого вибору відносна більшість (33%) опитаних визначили Україну, 26% – свій населений пункт, 22% – свій регіон. Європу в якості другого вибору назвали 7,4% опитаних, СРСР – 2,3%, Росію – 1,2%,

Порівняно з 2006 роком, частка тих, хто пов'язує себе в першу чергу з Україною зросла на 9%, з конкретним місцем проживання та регіоном – зменшилися (відповідно, на 5% і 3%). Незначно змінилися частки тих, хто пов'язує себе з Радянським Союзом, Європою та Росією (у 2006 році вони становили, відповідно, 2,9%, 0,8% та 1,5%).

Серед жителів Заходу, Центру та Сходу схильні пов'язувати себе в першу чергу з Україною відповідно, 49%, 44% та 43%6, на Півдні – 31%, на Донбасі – 23%. Локальна ідентичність переважає на Півдні та Донбасі (в цих регіонах пов'язують себе спочатку із своїми містами та селами, відповідно, 50% та 44% респондентів). Найбільше людей, які себе пов'язують у першу чергу з регіоном – на Донбасі (23%).

"У другу чергу" відносна більшість громадян у всіх регіонах, крім Сходу, ототожнюють себе з Україною (від 30% на Заході до 38% в Центрі). Другу позицію на Заході та в Центрі посідає локальна ідентичність (25% та 26%, відповідно), а на Півдні та Донбасі – регіональна (23% та 28%, відповідно). Третя за черговістю позиція також має регіональні відмінності: жителі Заходу (23%) та Центру (19%) пов'язують себе з регіоном прожи- вання, а жителі Півдня (21%) та Донбасу (20%) – з містом чи селом.

Порівняно з 2006 роком, під час вибору ототожнення "у другу чергу" частка респондентів, які обрали Україну – не змінилася. Частка тих, хто ототожнює себе з місцем проживання, зросла з 21% до 26%, а тих, хто ототожнює себе з Європою – з 4% до 7%. Водночас, частки тих, хто обрав свій регіон, СРСР та Росію – зменшилися.

Центр Разумкова

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова 11-23 грудня 2015р. в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 10 071 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 1%.

Раніше повідомлялося, що з кожним роком зменшується кількість українців, які шкодують про розпад СРСР: рівень ностальгії за СРСР в Україні впав до 30%, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг" у грудні 2015 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі