Молодь в Україні пишається своїм громадянством – опитування

Поділитися
Молоді українці горді бути громадянами своєї країни © Андрій Товстиженко, DT.UA
Серед молоді 91% вважають себе українцями за національністю, 80% пишаються своїм громадянством.

Більше 80% опитаних представників української молоді пишаються тим, що вони є громадянами України, свідчать дані соціологічного дослідження "Молодь України-2015", проведеного компанією GfK Ukraine.

Разом з тим, не пишаються українським громадянством 8%, а близько 11% опитаних не змогли відповісти на це питання.

Крім цього, 91% опитаних вважають себе українцями за національністю, 6% вважають себе росіянами, 1% - представником іншої національності, 4% опитаних вагалися з відповіддю, оскільки можна було вибрати кілька відповідей.

У цілому 69% молодих людей вважають, що держава повинна вживати хоча б якусь участь у заходах, спрямованих на виховання національно-патріотичної свідомості дітей і молоді.

Читайте також: Найчастіше українці допомагають армії і людям з обмеженими можливостями – опитування

При цьому 44% опитаних представників української молоді заявили, що хочуть жити в Україні і не планують емігрувати. Ще 38%, можливо, хотіли б повчитися або попрацювати за кордоном деякий час, але потім повернулися б в Україну. 17% молодих людей хотіли б емігрувати з України (4% планують це зробити найближчим часом час, 13% шукають відповідні можливості).

Основними причинами для еміграції називаються відсутність таких можливостей для роботи, як в інших країнах, а також те, що в країні, на їх думку, немає реальної демократії і законності.

Говорячи про бойових діях і загрозі війни, 26% респондентів заявили, що готові захищати свою країну зі зброєю в руках у разі, якщо їх мобілізують або виникне нагальна необхідність (серед чоловіків таких 34%, серед жінок 17%). Ще 3% опитаних вже брали або беруть участь у військових діях.

Дослідження було проведено компанією GfK Ukraine (ГФК Юкрейн) у 2015 році на замовлення Міністерства молоді та спорту України за підтримки системи ООН в Україні, зокрема Фонду народонаселення ООН (UNFPA), Програми розвитку ООН (UNDP), Дитячого фонду ООН (UNICEF), програми Волонтери ООН (UNV) і офісу координатора системи ООН.

Цільовою групою дослідження є молодь України - громадяни України віком від 14 до 35 років, які постійно проживають на території України (без урахування тимчасово окупованих непідконтрольних територій).

У ході дослідження було проведено всеукраїнське опитування методом онлайн-інтерв'ю (для користувачів Інтернету) і особисті інтерв'ю вдома у респондента (для не користувачів Інтернету та мешканців сіл). Вибірка - 2852 респондентів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі