Останні декілька днів в українському інфополі знову активізувались роздуми про можливий наступ із Білорусі, зважаючи на концентрацію на території цієї країни наземних сил армії РФ. Про підготовку Мінська до наступу пише воєнний історик та аналітик Роман Пономаренко.
“Крім сухопутних частин, до кордону з Україною підтягуються мобільні стратегічні ракеті комплекси «Ярс», носії ракет «Кинджал» та інша техніка. Готується для дій і армія Білорусі, кажуть, там вже почали малювати на техніці новий тактичний знак – трикутник з цифрою 2», – зазначає історик та автор низки книжок про війну.
Оновлено. Щодо носіїв ракет «Кинджал», то 17 жовтня загроза їх застосування була, наприклад, для жителів Львівщини. повідомив глава тамтешньої ОВА.
Інтерес Кремля залучити до війни проти України білорусів пояснює тим, що “дійсно боєздатних та оснащених частин у росіян не так вже й багато лишилось, а батальйонні групи з мобілізованих швидко поляжуть на підступах до нашої столиці”.
На думку аналітика, Путін замислив переломити хід воєнних дій новим наступом на Київ, оскільки в російсько-радянській воєнній історії «фактор столиці» завжди був одним з ключових.
“Перспективи цього мені виглядають сумнівними”, – коментує наміри Кремля.
Підготовка до наступу чи імітація з метою відвернути увагу
Він припускає, що активізація підготовчих дій у РБ може бути як підготовкою до наступу, так і імітацією для відволікання уваги ЗСУ від інших напрямків. А ось як прокоментував обстановку на цьому напрямку фронту засновник першого воєнного братства в РБ й білоруський опозиціонер:
Китайсько-російська неофіційна дипломатія на території України
Пономаренко зауважує, що Китай доєднався до країн, що закликали своїх громадян терміново покинути нашу територію, а робота диппредставництв КНР в Україні скорочується до мінімуму. Ось як він це пояснює:
“Китай є неофіційним союзником РФ, підтримуючи її боротьбу з «розширенням НАТО» та «агресією США». Так що найшвидше «по неофіційних каналах» китайці отримали від росіян якесь «попередження»”.
В цих умовах, коли місця зосередження ворожих військ та засобів добре відомі нашій розвідці, можливо, є сенс замислитись над превентивним ударом по частинам армії РФ в Білорусі.
Нагадаємо, днями високопосадовець НАТО вступив у суперечку з китайським дипломатом через війну РФ проти України.