FT: НАТО важко знайти системи ППО для України, така зброя в дефіциті

Поділитися
FT: НАТО важко знайти системи ППО для України, така зброя в дефіциті © Олексій Резніков / Twitter
Деякі союзники самі з затримками чекають на зброю, необхідну для зміцнення їхньої протиповітряної оборони.

Країнам НАТО важко визначити і забезпечити достатню кількість систем протиповітряної оборони, щоб задовольнити прохання України надати більше зброї.

Про це пише Financial Times з посиланням на західних чиновників, нагадуючи, що Київ просить союзників про кращий захист після того, як в понеділок Росія обстріляла ракетами українські міста, вбивши щонайменше 10 мирних людей. Український уряд вважає закупку систем ППО головним пріоритетом в рамках західної підтримки.

Німеччина у вівторок доставила першу з чотирьох обіцяних установок IRIS-T, а президент США Джо Байден ще в понеділок пообіцяв продовжувати забезпечувати «передові системи протиповітряної оборони» після розмови з українським лідером Володимиром Зеленським.

Представники 50 країн сьогодні зібралися в Брюсселі, щоб обговорити, як їм надалі задовольняти потреби Києва в обороні від війни, яку розв’язав Владімір Путін. Зеленський у вівторок закликав лідерів G7 пришвидшити поставки зброї і попросив допомогти побудувати «повітряний щит» для України. Західні чиновнки згодні, що Києву потрібно більше систем ППО, і вони шукають можливості допомогти. Але водночас вони визнають, що забезпечити таку зброю швидко дуже не просто.

США і інші держави шукають системи, які можна було б передати в умовах дефіциту виробництва і невеликих запасів, - сказали Financial Times два західних чиновника. 

«Країни вже передали дещо, але існує дефіцит виробничих можливостей», - сказав один зі співрозмовників видання на умовах анонімності.

Він також додав, що деякі країни НАТО самі роками чекають на системи, необхідні для їхньої власної протиповітряної оборони. Financial Times нагадує, що країни альянсу включно з Польщею і Великою Британією передали Україні різні платформи ППО з початку російського вторгнення. Крім того, в української армії були власні системи С-300.

Тож зараз українська протиповітряна оборона дуже різношерстна. США пообіцяли доставити ще дві системи NASAMS впродовж наступних двох місяців, а ще шість Україна отримає в довгостроковій перспективі. У понеділок, коли Росія влаштувала масовий обстріл, українські військові змогли збити 41 з більш ніж 80 російських ракет. Але аналітики кажуть, що можливостей України все одно не вистачить, щоб захистити і цивільні центри, і війська на фронті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі