Безвізовий режим залежить не тільки від України, а й від політичної волі ЄС - експерти

Поділитися
Безвізовий режим залежить не тільки від України, а й від політичної волі ЄС - експерти В Раді ЄС та Європарламенті може не вистачити підтримки для безвізового режиму з Україною
В інформаційному просторі ЄС не вистачає комплексної і виваженої оцінки дій України щодо візової лібералізації.

Необхідним елементом досягнення Україною безвізового режиму є наявність сильної політичної волі з боку самого ЄС, пишуть у своєму матеріалі для DT.UA Кульчицька Катерина та Ірина Сушко (ГО "Європа без бар'єрів").

Як відзначають експерти, візова лібералізація - це не лише технічний, а й політичний процес, у якому беруть участь різні гравці. Долю безвізового режиму вирішуватиме не лише ЄвропейськаКомісія (ЄК), що першоювносить пропозицію про скасуваннявіз, а йРадаЄС та ЄвропейськийПарламент (ЄП). Саме ці інституціїголосують за те, щоб пропозиції ЄК стали законом. На відміну від ЄК, що є рушійною силою у безвізовому процесі, саме Рада ЄС та ЄП можуть не зібрати необхідної підтримки безвізових перспектив України.

"Тому так важливо мати план дій акумуляції внутрішньополітичногопопитуна таке рішення", - вважають автори.

Тим часом в інформаційному просторі ЄС бракує комплексної та виваженої оцінки змін, що відбулися в Україні внаслідок завершення процесу візової лібералізації. "Провівши серію інтерв'ю з високопосадовцями та незалежними експертами ЄС, можемо стверджувати, що загалом країни ЄС відзначають відчутний прогрес у виконанні Україною реформ у рамках Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ)", - відзначають експерти.

Проте одним зі слабких місць одностайно визнані питання боротьби з корупцією та відмиванням коштів. Окрім цього, незакінченими бачаться реформи органів внутрішніх справ та системи кримінальної юстиції. Міграційні ризики з України оцінюються як середні та нижчі від середніх. При цьому представники таких держав, як Італія і Литва, наголошують на отримані переваг від міграції українців до їхніх країн, йдеться в статті.

Військовий конфлікт із Росією експерти ЄС оцінюють неоднозначно. З одного боку, він прискорить рішення щодо надання безвізового режиму з метою легітимації теперішньої української влади на європейському просторі, а з іншого - може бути використаний окремими країнами для відтермінування рішення про скасування віз між ЄС та Україною. При цьому не передбачається внесення нових технічних критеріїв до ПДВЛ у зв'язку з воєнним конфліктом, відзначається в матеріалі.

Серед ризиків безпеки експерти ЄС відзначають загрози проникнення з України в ЄС організованих збройних формувань, озброєних терористів, які будуть використовувати українські паспорти, торгівлю людьми та зброєю, а також можливість транзиту через Україну в ЄС нелегальних мігрантів з третіх країн, йдеться в статті.

У декларації за підсумками саміту "Східного партнерства" у травні 2015 року в Ризі говорилися, що ЄС надасть Україні безвізовий режим у разі позитивного звіту Єврокомісії, який відбудеться наприкінці 2015 року.

На поточному тижні Верховна Рада прийняла низку законів, необхідних для безвізового режиму з ЄС, зокрема, заборонила дискримінацію за будь-якою ознакою в сфері праці.

Докладніше читайте в матеріалі Катерини Кульчицької та Ірини Сушко "Чия політична воля у питанні запровадження безвізового режиму сильніше: України чи ЄС?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі