Безвізовий режим з ЄС став подією року для українців

Поділитися
Безвізовий режим з ЄС став подією року для українців Українці назвали головну подію року
Запровадження безвізового режиму вважають важливим особисто для себе половина українців. Найбільшу вагу безвіз має для молоді.

Головною політичною подією 2017 року в Україні громадяни визнали запровадження безвізового режиму з ЄС (це зазначило 26% громадян), свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.

Далі йдуть: "справа Саакашвілі" (10%), війна (9%), пенсійна реформа (6%). Проте чверть опитаних не змогла назвати жодної події.

Демократичні ініціативи

Запровадження безвізового режиму з ЄС однозначно оцінено як позитивна подія (83% серед тих, хто назвав цю подію), переважно позитивною вважається й пенсійна реформа (64% серед тих, хто назвав цю подію). Війна, вочевидь, маркується як подія негативна (96%), а от до "справи Саакашвілі" ставлення неоднозначне: 38% респондентів вважають події, пов'язані з Саакашвілі, позитивними, 42% – негативними, і ще 18% – такими, що мають і позитивні, й негативні сторони.

Запровадження безвізового режиму вважають важливим для себе 48% українців. Найбільшу вагу "безвіз" має для жителів Західного регіону (його важливість зазначили 61% мешканців) та Центрального (50%). В інших регіонах значущість безвізового режиму менша, але все ж відчутна: значущим для себе безвізовий режим вважають 34% у Південному регіону, 33% – у Східному, й 30% на Донбасі. Звісно, значення безвізового режиму істотно залежить від віку: серед молоді віком до 30 років він важливий для 64%, серед людей віком до 40 років – для 57%, у віці 40–49 років – для 51%, 50–59 років – для 38%, а серед людей, яким за 60 років, важливість безвізового режиму зазначили 26%.

Дослідження проведено фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року серед 2004 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Наприкінці грудня 2017 року Єврокомісія висунула Україні вимоги для продовження безвізового режиму. У ЄС вважають, що Україна продовжує виконувати критерії візової лібералізації, але владі варто рішучіше боротися проти корупції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі