Єврокомісія висунула Україні вимоги для продовження безвізового режиму

Поділитися
Єврокомісія висунула Україні вимоги для продовження безвізового режиму У Брюсселі пов'язали продовження безвізу з успіхами України в боротьбі проти корупції, нелегальної міграції та організованої злочинності © © European Council
У ЄС вважають, що Україна продовжує виконувати критерії візової лібералізації, але владі варто рішучіше боротися проти корупції.

Продовження дії безвізового режиму України з Європейським Союзом залежить від забезпечення незалежності антикорупційних органів й активізації співробітництва з ЄС у боротьбі з незаконною міграцією. Вимоги до Україні перераховані у звіті Єврокомісії про механізм припинення безвізових режимів, опублікованому в середу, 20 грудня.

У документі сказано, що Україна продовжує виконувати критерії візової лібералізації, але їй варто докладати більше зусиль для подолання корупції.

Зокрема в ЄК вказали на необхідність створити в Україні Спеціалізований антикорупційний суд, відновити репутацію Національного агентства із запобігання корупції та запустити ефективну систему верифікації електронних декларацій, а також скасувати законодавчі норми з вимогами подання е-декларацій громадянськими антикорупційними активістами.

Єврокомісія висловила стурбованість у зв'язку з ситуацією навколо Національного антикорупційного бюро. Окремо в документі згадано негативна реакція на розкриття Генпрокуратурою даних про співробітників і розслідуваннях НАБУ, а також внесення до Верховної Ради законопроекту, що дозволяє звільняти керівників антикорупційних органів без проведення аудиту, який досі не знятий з реєстрації.

Також в Єврокомісії вказали на необхідність посилення боротьби проти організованої злочинності в Україні, в тому числі, шляхом надання необхідних засобів Національної поліції, а також на активізацію співробітництва з європейськими інституціями у сфері боротьби з незаконною міграцією до ЄС через територію України.

Єврокомісія відслідковуватиме дотримання цих вимог та оприлюднить наступну доповідь 2018 року.

Читайте також: У Могеріні попередила Україну про негативні наслідки згортаня реформ

Раніше голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що новостворені антикорупційні органи, такі як Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, повинні бути посилені, а не піддаватися нападкам, додавши, що в ЄС сподіваються, що Гепрокуратура зможе ефективно працювати спільно з НАБУ і САП і підтримувати їх, а не перешкоджати їхній роботі.

Детальніше про атаку на НАБУ читайте в статті експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі