У Могеріні попередила Україну про негативні наслідки згортаня реформ

Поділитися
У Могеріні попередила Україну про негативні наслідки згортаня реформ В офісі Могерини вказали на стурбованість ЄС у зв'язку із ситуацією в Україні © Facebook/Donald Tusk
У Брюсселі стурбовані ситуацією з українськими антикорупційними органами.

Підтримка України Європейським Союзом не є безумовною і залежить від зусиль Києва щодо проведення необхідних країні реформ і подолання корупції.

Особливу стурбованість в ЄС викликає ситуація з українськими антикорупційними органами, заявили в офісі верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федерики Могеріні у відповідь на відкрите звернення "Реанімаційного пакету реформ" та інших українських громадських організацій.

"Наша підтримка України не є безумовною. Кошти ЄС завжди підлягають ретельному моніторингу та звітності і супроводжуються рядом жорстких умов, за якими має спостерігатися довгостроковий прогрес", - сказано у відповіді європейського зовнішньополітичного відомства, опублікованому на сайті РПР у вівторок, 19 грудня.

В офісі Могеріні наголосили на важливості ефективної боротьби з корупцією та збереження інституційної стійкості антикорупційних органів, включаючи Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

"Ми стурбовані останніми подіями в Україні, які можуть поставити під загрозу прогрес, досягнутий у боротьбі з корупцією, якщо не буде вжито подальших заходів для забезпечення повної імплементації та стійкості досягнутих реформ", - підкреслили в офісі очільниці європейської дипломатії.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової, який пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Пізніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ І СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.

Крім того, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" та"Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням парламенту.

Детальніше про атаку на НАБУ читайте в статті експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі