Резонансна проблема надання Україні безвізового режиму з ЄС не є першочерговою або актуальною, свідчать дані опитування Центру Разумкова і фонду "Демократичні ініціативи".
Лише для 16% громадян безвізовий режим з країнами ЄС є дуже важливим, для 28% опитаних в цілому важливим, а для половини респондентів (50%) – мало важливим або зовсім не важливим, вагалися з відповіддю 7%.
У листопаді 2015 року, коли також очікувалося, що безвізовий режим буде надано з дня на день, дуже важливим його називали 23%, респондентів, в цілому важливим – 34%, мало важливим або зовсім не важливим – 37%, вагалися з відповіддю - 6%.
Опитування проведене Центром Разумкова спільно з фондом "Демократичні ініціативи" 16-20 грудня 2016 року серед 2 018 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Рада Європейського Союзу на засіданні 2 березня погодила візову лібералізацію для громадян України. Слідом за нею рішення має затвердити Європарламент на пленарній сесії в квітні. Після цього у першій половині травня угода буде направлена до Ради ЄС для прийняття. Угода передбачає безвізовий режим для громадян України при поїздках у країни ЄС на 90 днів протягом 180-денного періоду.