Через повномаштабну агресію РФ, багато наших громадян відмовились від спілкування російською, та перейшли на українську. Іноді під час розмови деякі роблять помилки та вживають суржикові слова. Видання «Освіта 24» розповіло, як правильно сказати «виздоровлювати».
Коли людина перенесла хворобу та вилікувалась, багато хто говорить, що вона «виздоровила». Але це слово краще не вживати, оскільки воно належить до суржикових.
Правильним варіантом буде сказати, що людина одужує, або поборола хворобу (видужала). Але в українській мові є й інші милозвучні синоніми до цього слова:
- ставати на ноги;
- оклигувати;
- очунювати;
- вичунювати;
- повертати до здоров'я.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.