З перших днів війни, яку розв'язала РФ, багато наших громадян перейшли на українську мову. Але часто вони помилково вживають суржик та не можуть правильно підібрати слова. Видання «Освіта 24» розповіло, як правильно сказати українською «носки».
Щоб збагатити мовлення, необхідно відмовитись від вживання суржику та русизмів. «Носки» – це типове суржикове слово.
Цей предмет одягу українською правильно називати шкарпетки.
«Шкарпетки – Короткі панчохи. Він хитнув ногою, і пантофля звалилася. Всі побачили голу ніженьку, навіть без шкарпеток (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 346); Пильно вдивляючись у пітьму, зводить гвинтівку арсеналець. А вдома його добра матінка плете теплу шкарпетку. Не спиться матері (Олександр Довженко, I, 1958, 54); На його оклик вийшла молода козачка років двадцяти восьми, в білих вовняних шкарпетках на маленькій нозі (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 469)», – йдеться в Академічному тлумачному словнику української мови СУМ.
У словниках синонімів також можна знайти цікаві синоніми до слова шкарпетки. Зокрема, такі:
- капчурі (плетені);
- короткі панчохи;
- панчішки.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.