Берн готовий зробити свій дипломатичний внесок у припинення війни РФ проти України — президент Швейцарії   

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Берн готовий зробити свій дипломатичний внесок у припинення війни РФ проти України — президент Швейцарії    © Ignazio Cassis /facebook
За його словами, вторгнення РФ показало незламність українського народу.

Швейцарія готова зробити свій дипломатичний внесок у припинення війни РФ проти України. Берн веде діалог і докладає дипломатичних зусиль на двосторонньому та багатосторонньому рівнях, аби забезпечити прогрес на цьому напрямі. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс, з яким поговорив Василь Зоря.

На думку лідера Швейцарії, війна РФ проти України показала незламність українців, але рішення у війні приходять не тільки на полі бою. Однак Кассіс зазначив, що не хотів би опинитися на місці українського президента Володимира Зеленського.

«Важке запитання. Сподіваюся, я ніколи не опинюся в такому становищі. Я глибоко поважаю і співчуваю президенту Зеленському. Ми вражені його лідерськими якостями, силою та рішучістю. Я неодноразово з початку війни казав про це йому самому. Якщо останні події нам щось однозначно показали, то це не лише стійкий дух президента, а й незламність усього українського народу. Однак історія вчить нас, що рішення у війні приходять не тільки на полі бою, а й за столом переговорів», - зазначив Кассіс.

За його словами, Швейцарія готова зробити внесок у мирне та стабільне рішення завдяки своїй дипломатії.

«Ми ведемо діалог і докладаємо дипломатичних зусиль на двосторонньому та багатосторонньому рівнях, аби забезпечити прогрес на цьому напрямі. Швейцарія пропонує свої добрі послуги і має давні традиції та великий досвід роботи в ролі посередника. Це ядро нашої зовнішньої політики, і в цьому ми бачимо свій плюс для миру. Не тільки для себе, а й для людей в Україні та всій Європі», - пояснив Кассіс.

Раніше президент Швейцарії розповів, яку роль його держава відіграватиме у відбудові України після війни, а також про те, як зменшити негативні наслідки вторгнення Росії.

Зокрема, Швейцарія планує інвестувати у відновлення України, однак відповідна підтримка буде поєднана з контролем, що служитиме зміцненню довіри.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі