Батькам новонароджених починають виплачувати монетизацію "пакета малюка" з 1 вересня

Поділитися
Батькам новонароджених починають виплачувати монетизацію © Событие
Замість «бебі-боксу», батькам виплатять по п'ять тисяч гривень, які можна буде використовувати виключно на покупку товарів для новонародженого.

З 1 вересня стартує пілотний проект з монетизації "пакета малюка". Відтепер в пологових будинках замість «бебі-боксу», батькам новонароджених будуть виплачувати по 5 тисяч гривень, в відповідно до постанови Кабміну від 29 липня.

Гроші можна буде отримати на рахунок «ПриватБанку», а використовувати виключно на покупку товарів для малюка. Зараз ведуться переговори про те, щоб співробітник банку приїжджав безпосередньо в пологовий будинок і видавав мамі вже активовану картку.

Перераховані гроші можна використовувати протягом року виключно на товари для дітей. Купити їх можна буде в мережі магазинів і аптек, які уклали публічні договори про реалізацію пілотного проекту "Монетизація одноразової натуральної допомоги" пакет малюка "з Мінсоцполітики.

Як повідомили у відомстві, щоб отримати компенсацію, потрібно відкрити рахунок в "Приватбанку", звернутися до місцевого відділу з питань соціального захисту, виконавчий орган сільської, селищної або міської територіальної громади, надавши копію свідоцтва про народження дитини; копію паспорта та ідентифікаційного номера; а також довідку з пологового будинку про те, що дитині не видавали бебі-бокс (для дітей, що народилися в 2020 році). У осіб зі статусом біженця або осіб, які отримали притулок в Україні, опікунів та прийомних батьків можуть запросити додаткові документи.

Протягом п'яти днів органи соцзахисту перевіряють інформацію. При позитивному рішенні гроші переводяться протягом одного дня.

Батьки, які в цьому році не отримали бебі-бокс, можуть звернутися за грошовою компенсацією протягом року після народження дитини.

Грошова компенсація не виплачується у разі відмови від новонародженої дитини, відбування матір'ю покарання в місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань, смерті новонародженої дитини в пологовому будинку, а також отримання натуральної допомоги "пакет малюка".

Відзначимо, рішення скасувати видачу бебі-боксовв замінивши їх на матеріальну виплату в розмірі 5 тисяч гривень, яку батьки можуть отримати протягом першого року життя дитини, Кабмін прийняв 29 липня. Після того, як ЮНІСЕФ закликав уряд повернути програму для новонароджених, в Кабміні заявили про те, що рішення про монетизацію "пакета малюка" не остаточне.

З 1 вересня уряд запускає пілотний проект з монетизації «пакунків малюка», який буде діяти протягом 2020-2021 років. Ця новина викликала в суспільстві великий резонанс. Хтось таке нововведення підтримує, хтось висловлюється категорично проти. Про мотивацію, ризики експериментального проекту, а також про доцільність бебі-боксів, в тому вигляді, як вони були введені в Україні, - в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр « Бебі-бокси Пандори-3 ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі