Баришівський суд використовують за однією схемою для прийняття вигідних Коломойському рішень – "Схеми"

Поділитися
Баришівський суд використовують за однією схемою для прийняття вигідних Коломойському рішень – Коломойський заперечує, що Баришівський суд виносить рішення на його користь © bihus.info
Судді Олена Литвиненко і Костянтин Коваленко відмовилися коментувати винесені ними рішення, які можуть бути вигідні олігарху Коломойському.

Судді Баришівського суду були задіяні в одній і тій же схемі прийняття рішень, які можуть бути вигоди олігарху Ігорю Коломойському, йдеться в журналістському розслідуванні проекту "Схеми". Йдеться про рішення у резонансних справах про відсторонення від посади першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової та надання доступу до матеріалів провадження щодо "Укрнафти".

Алгоритм, який виявили автори матеріалу, полягає в наступному: один мешканець Баришівки публікує якийсь текст, другий подає позов до нього. У рамках розгляду позову суд виносить рішення щодо третіх осіб, вигодонабувачем якого може бути Коломойський.

Зокрема, Баришівський суд заборонив Рожковій виконувати свої посадові обов'язки в рамках провадження про захист честі, гідності та ділової репутації. Приводом для позову став компліментарний текст про Рожкову, опублікований в червні мешканцем Баришівки Антоном Лук'яненком на одному з інтернет-ресурсів. Інший мешканець Баришівки Андрій Барташ нібито не погодився із твердженням, що перша заступниця голови НБУ є "зразком державного управлінця", і подав позов до суду. 11 червня суддя Костянтин Коваленко прийняв рішення про відсторонення Рожкової від посади "для забезпечення позову".

Як з'ясували журналісти, позивача і відповідача об'єднує ТОВ "Нібіру Х". Лук'яненко є його директором, а Барташ до середини минулого року числився одним із засновників.

Зараз засновником ТОВ "Нібіру Х" в реєстрі Мін'юсту вказаний Олександр Колос. У грудні 2018 року він опублікував на одному з сайтів замітку зі згадкою ПАТ "Укрнафта" і ТОВ "Котлас". У публікації він стверджував, що розслідування подій 2015 року, коли "Укрнафта" отримала грошей за поставлену сировину.

У НАБУ повідомили "Схемами", детективи розслідують кілька епізодів ймовірного заволодіння посадовими особами "Укрнафти" в змові з представниками комерційних структур, у тому числі "Котласа", коштами на суму 6,4 млрд гривень.

Після згаданої публікації компанія "Котлас" подала до суду два позови до Колоса про захист честі, гідності та ділової репутації. У рамках розгляду першого позову в Баришівському суді позивач отримав доступ до висновків експертизи у кримінальних провадженнях щодо "Укрнафти". Результатом другого позову стало призначення повторної експертизи. Суддя Костянтин Коваленко доручив провести її Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.

"Тобто, через Баришівський суд у компанії "Котлас" попросили те, що фактично ніяк не пов'язано з позовами. І, нарешті, це отримали", - констатували автори журналістського розслідування.

Поспілкуватися із Барташем журналістам не вдалося: після їх візиту він перестав з'являтися вдома. Колос, а також судді Литвиненко та Коваленко давати коментарі відмовилися.

Коломойський стверджує, що до судових рішень він відношення не має, а компанія "Котлас" ніяк не пов'язана з його бізнес-групою "Приват".

Ще одним резонансним рішенням Баришівського суду є блокування роботи лоукостера SkyUp – конкурента авіакомпанії МАУ Коломойського.

Ухвалу щодо призупинення ліцензії SkyUp суддя Баришівського суду Олена Литвиненко винесла 24 травня і незабаром пішла у відпустку. В якості претензій у позові було вказано "системне невиконання зобов'язань перед клієнтами" і "затримку рейсів".

Компанія SkyUp оскаржила рішення суду, вказавши, що позов подала людина, яка ніколи не була її клієнтом.

Мешканка Баришівки Оксана Пасенко підтвердила цю інформацію. За її словами, вона послугами авіакомпанії не користувалася й до суду не зверталася, а документи загубила.

Державна авіаційна служба, отримавши копію ухвали Баришівського суду про призупинення дії ліцензії авіакомпанії SkyUp, попросила суд роз'яснити рішення.

У червні ДБР відкрило кримінальне провадження стосовно судді Литвиненко, а наступного місяця вона написала заяву про звільнення з посади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі