Російський адвокат Дмитро Дінзе повідомив про відсутність українського політв'язня Володимира Балуха у Бутирському слідчому ізоляторі (СІЗО №2) Москви і додав, що не може визначити місце розташування українця, якого раніше вивезли з російської колонії № 4 міста Торжок.
"Продовжуємо пошуки, не все так просто. Є тільки неперевірена і непідтверджена інформація, що він виїхав до Москви. Тому розповсюджувачів інформації про прибуття Балуха в Москву, за типом зуб даю, прошу не сприймати всерйоз", – написав Дмитро Дінз у понеділок в Facebook.
"Етап ФСИНа відбувається під грифом ДСК. Тому, якщо людина на етапі, поки він не вийде на зв'язок, або ми самі його не знайдемо, перебуває в повній ізоляції", – додав адвокат.
Нагадаємо, що 16 серпня адвокат Балуха Ольга Дінз повідомила, що Балуха вивезли до Москви. Причини, по яким Балуха етапували до Москви, їй не відомі.
Нагадаємо, 24 квітня так званий "Верховний суд" анексованого Криму продовжив термін позбавлення волі українського політв'язня Володимира Балуха, скасувавши зачитування у вироку строку його перебування в СІЗО як день за півтора, проігнорувавши відповідну норму російського законодавства.
16 січня минулого року Роздольненський районний "суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить близько 4,6 тисячі гривень. Його визнали винним у незаконному зберіганні боєприпасів. У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.
На знак протесту 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. У травні він повідомив, що змінив формат голодування і почав вживати їжу: дві склянки вівсяного кисілю та 50-70 грам житніх сухарів на день.
19 червня, протестуючи проти переведення до загальної камери, Балух оголосив сухе голодування, яке тривало до 9 жовтня.
18 січня 2019 року Балуха вивезли з Криму до Краснодарського краю РФ, а потім етапували до колонії в Тверській області.
ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений на його подвір'ї прапор України.