Багатомовний аудіогід Музею Голодомору встановив рекорд: фоторепортаж ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Аудіогід 33 мовами включили до Національного реєстру рекордів.

Музей Голодомору встановив рекорд, презентувавши аудіогід 33-ма мовами світу. Аудіогід включили до Національного реєстру рекордів. Церемонія нагородження відбулася в середу, 2 червня, в Залі Пам'яті музею.

Екскурсію в музеї можна прослухати українською, кримськотатарською, англійською, російською, хорватською, французькою, латиською, норвезькою, італійською, польською, чеською, арабською, турецькою, японською, іспанською (кастильскою), португальською, румунською, шведською, литовською, китайською (путунхуа ), вірменською, болгарською, білоруською, грецькою, казахською, перською, в'єтнамською, угорською, корейською, азербайджанською мовами, а також на івриті, хінді й суахілі.

Робота над проектом «Аудіогід для кожного» стартувала в липні 2019 року. Над проектом працювали 20 організацій і 135 людей з різних країн світу. За півтора року вони записали 170 годин аудіо.

Музейники, волонтери, громадські організації, посольства спільно працювали над написанням текстів екскурсій та підписів до експонатів, їх перекладом і начиткою.

Волонтери Штефан Лушпак з Румунії, Крістіан Вайзе з Німеччини, Асаф Бартов з Ізраїлю спеціально приїжджали до Києва, щоб записати текст аудіоекскурсії. Деякі записи були зроблені в професійних студіях за кордоном. Італійський і перський аудіогіди начитали популярні диктори Сальваторе Мацца і Махмуд Німа.

Організований радянським тоталітарним режимом Голодомор забрав життя не менше 3,9 млн українців. Кожна четверта субота листопада - День пам'яті жертв Голодомору.

У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Крім України, Голодомор визнали геноцидом 16 держав, серед яких Канада, Мексика, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія і США.

Ще вісім країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.

Детальніше читайте в матеріалі Ярослави Музиченко "Світова ціна українського Голоду" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі