Азаров хоче зобов'язати випускників педагогічних вишів працювати у школах

Поділитися
Азаров хоче зобов'язати випускників педагогічних вишів працювати у школах Микола Азаров
Значна проблема шкіл - старіння кадрів. До того ж, з кожним роком скорочується кількість учителів віком до 30 років, у зв'язку з чим Азаров хоче повернути для бюджетників практику направлення після закінчення вишу для відпрацювання у школах.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив міністру науки і освіти Дмитру Табачнику терміново підготувати зміни до нормативної базу, щоб випускники педагогічних вишів, які навчалися за бюджетні кошти, обов'язково у деякий час працювали у школі.

Під час засідання уряду Азаров окремо підкреслив, що значна проблема школи - старіння педагогічних кадрів. У навчальних закладах працює 80 тисяч вчителів пенсійного віку, що становить приблизно 17% від загальної кількості педагогічних працівників, причому, за останні десять років їхня кількість збільшилася на 15 тисяч осіб. Зате кількість учителів віком до 30 років з кожним роком зменшується.

"Потрібно системно розробити нові стимули для залучення молоді до педагогічної роботи. На зміну освітянам, які досягли пенсійного віку, повинні вчасно прийти молоді вчителі. Також вчасно має створюватися резерв молодих керівників і методистів", - сказав Азаров.

Він доручив міністру освіти і науки Дмитру Табачнику критично проаналізувати стан справ і негайно запропонувати такі зміни до нормативної бази, які передбачали б, щоб випускники педагогічних вишів, які навчалися за рахунок бюджету, обов'язково б отримували призначення за фахом і принаймні деякий час обов'язково б відпрацювали у школі.

В даний час відсутній правовий механізм, який зобов'язував би випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, відшкодувати до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати за договором, а тому будь-які матеріальні претензії до випускника є неправоможними.

Згідно з рішенням Конституційного Суду від 4 березня 2004 року визначено, що безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах необхідно розуміти як можливість здобуття освіти у цих закладах без оплати, тобто без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги. Обов'язковість відпрацювання або відшкодування вартості навчання випускником вищого навчального закладу є порушенням конституційного права громадян на працю, яке має вільно обиратися громадянином. !zn

Читайте також:

Міносвіти урізало провідним вишам держзамовлення з низки спеціальностей

В Україні під загрозою ліквідації понад 2000 шкіл

Forbes відзначив початок навчального року списком мільярдерів, які не закінчили навіть школи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі