Автономію Л/ДНР підтримують лише 7% українців – соцопитування

Поділитися
Автономію Л/ДНР підтримують лише 7% українців – соцопитування © cont.ws
Оприлюднені дані соціологічного дослідження щодо ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Донбасі.

Згідно із проведеним на території України соціологічним дослідженням, 64% українців вважають, що на Сході України відбувається війна між Україною та Росією. На Заходу України ця цифра більша – 77%, а на Сході менша – 47%. Також 70% респондентів головною причиною, яка заважає припиненню війни на Донбасі, відмічають небажання з боку влади Російської Федерації закінчити цей конфлікт. Результати дослідження оприлюднив Український інститут майбутнього

Крім того, 45% респондентів вважають, що нарощування сили з боку РФ на кордонах з Україною свідчить про існування реальної та серйозної загрози нападу Росії чи введення російських військ на територію України.

Майже третина опитаних вважають, що при введенні Росією військ на територію України, на нас чекає тривалий військовий конфлікт, в результаті якого Росія зазнає поразки. Проте респонденти зі Сходу та Півдня частіше відповідали: «Буде тривалий військовий конфлікт, в результаті якого Україна зазнає поразки».

Більше половини опитуваних (51%) вважають найкращою реакцією на загрозу вторгнення посилення наших кордонів військовим контингентом, повну мілітаризацію, мобілізацію, активізацію створення територіальної оборони та підготовку до відбиття нападу. 48% опитаних вважають, що необхідно шукати партнерів і військову допомогу на Заході.

Санкції Заходу проти Росії українці (42%) вважають ефективними, проте недостатніми, щоб стримати агресивні дії Росії, а 32% вважають неефективними, зважаючи на відсутність у Росії реакції на ці санкції.

Надання автономії Л/ДНР вважають за потрібне лише 7% респондентів.

Вступ України у НАТО цілком або скоріше підтримують 64% але у вірогідність такого вступу у найближчому майбутньому вірить лише 14%.

Опитування проводилося по всій території України (крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим). У опитуванні взяли участь 1148 респондентів. Методологія - онлайн-опитування по інтерактивній структурованій анкеті, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних. Вибірка багатоступенева, комбінована та репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 3,5%.

Раніше повідомлялося, що більше третини українців оцінює ймовірність повномасштабного вторгнення Росії в Україну, як високу.

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі