Українські правоохоронці провели у справі про катастрофу українського літака під Тегераном понад 200 процесуальних і слідчих дій, до інших країн скерували 18 запитів про міжнародну правову допомогу, зазначила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
Слідчі виїжджали на місце авіакатастрофи, де частково оглянули та сфотографували уламки літака. Українська сторона також співпрацює з компетентними органами Ірану та Канади.
Нині триває експертиза планшету, знайденого на місці авіакатастрофи. Його Україні у грудні 2020 року передав Іран. Також проводиться комплексна криміналістична експертиза для встановлення причин і характеру уражень літака, обсягу збитків та дотримання правил міжнародних польотів.
Україна також вивчає проєкт технічного звіту щодо обставин збиття літака, отриманий 31 грудня. На аналіз цього документу та внесення до нього зауважень та пропозицій є два місяці. Після цього іранська сторона за місяць має його доопрацювати, і документ передадуть на затвердження Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO). Затверджений організацією звіт оприлюднять.
✈️Роковини авіатрагедії в Ірані: пам’ятаємо та прагнемо до істини і справедливості Рік тому в небі над Іраном був...
Опубликовано Ірина Венедіктова Четверг, 7 января 2021 г.
Трагедія з літаком «Міжнародних авіаліній України» – далеко не єдиний приклад втручання в діяльність цивільної авіації, що призвело до катастрофи такого масштабу. Перші роковини спонукають підбити проміжні підсумки, а також спробувати відповісти на принаймні частину запитань, а саме: як і чому це сталося та хто винен і яке покарання на нього чекає? Відповіді – у статті Євгена Єніна «Трагедія рейсу PS752. Рік потому» у ZN.UA.