Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що при МВС України створена нова структура - Управління по забезпеченню повернення активів, отриманих злочинним шляхом.
"Наказом по міністерству створив Управління щодо забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом", – написав Аваков на своїй сторінці в Facebook.
За словами міністра, нове управління буде забезпечувати співробітництво з правоохоронними органами інших держав з метою виявлення та замороження активів осіб, щодо яких проводить слідство МВС України, стягувати активи на користь держави на підставі рішень українських та іноземних судових органів, здійснювати аналітичну підтримку слідства МВС.
У числі першочергових завдань Аваков поставив виявити держкошти, виведені з України колишнім міністром екології Миколою Злочевським, а також розслідувати справи, пов'язані з бізнесменами Сергієм Курченком і Дмитром Фірташем.
У повідомленні міністра говориться, що начальником Управління призначено юриста Олену Тищенко.
Щось технічне, але дуже важливе.Наказом по міністерству створив - Управління по забезпеченню повернення активів, одержан...
Posted by Арсен Аваков on 7 липня 2015 р.
Нагадаємо,
Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології та природних ресурсів в уряді Миколи Азарова з 2010-го по 2012 рік і безпосередньо займався видачею ліцензій на видобуток газу і надровикористання. Злочевського в Україні належить газодобувна компанія Burisma Holdings.
Самого екс-міністра немає в Україні вже довгий час. Журналістам вдалося сфотографувати замок-фортеця Злочевського на 4,5 гектара під Києвом. Як зазначають екологи, маєток екс-міністра в цьому місці незаконно - законодавство забороняє будь-яке будівництво поблизу Київського водосховища.
До того ж, СБУ спільно з Генпрокуратурою в рамках кримінального провадження здійснюють розслідування та документування протиправної діяльності групи компаній, підконтрольних головному фінансисту "сім'ї" Віктора Януковича - Курченку.
Слідство встановило, що Сергій Курченко створив і безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі в нафтогазовій і банківський сферах на загальну суму близько 5 млрд гривень. Крім того в серпні 2014 року в єдиному державному реєстрі судових рішень підрахували, що Курченко та "Сім'я" за рік вивели з "Реал банку" понад 4 мільярди.
23 квітня 2014 року Сергій Курченко був оголошений в міжнародний розшук. За даними СБУ, в жовтні він отримав російське громадянство. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація про отримання головою наглядової ради групи "ВЕТЕК" громадянства Сербії. Відразу після розголосу інформації сербська влада почала процедуру анулювання громадянства Курченка, щоб не "засмучувати" Євросоюз.
А Дмитро
Фірташ заробив мільярди доларів на постачання в Україну газу за пільговою ціною. Так, згідно з російськими митними документами, "Газпром" продав Фірташу більше протягом чотирьох років 20 мільярдів кубометрів газу за ціною, значно нижче ринкової.
Фірташ купував газ за ціною 249 доларів за 1000 кубометрів, у той час, як НАК "Нафтогаз" купував його по 412 доларів.
Українські митні документи та корпоративні заявки, в свою чергу, свідчать про те, що компанії Фірташа на Кіпрі і в Швейцарії перепродували газ його хімічним заводам в Україні за 430 доларів за тисячу кубометрів. Ціни і обсяги дозволяють припустити, що дві офшорні компанії олігарха на цих угодах заробили близько 3,7 мільярда доларів протягом двох років.