Анонімна вакцинація проти COVID-19 стане доступною на Закарпатті

Поділитися
Анонімна вакцинація проти COVID-19 стане доступною на Закарпатті © unsplash/mufidpwt
Для тих, хто купив фальшиві сертифікати про щеплення або боїться психологічного тиску з боку близьких-антивакцинаторів.

В Ужгороді вперше в Україні запроваджують можливість вакцинуватися проти коронавірусу анонімно, повідомляє Zaxid.Net.

«Анонімно зробити щеплення може будь-хто із мешканців Закарпаття, який з певних причин - релігійних чи сімейних - не хоче, щоби його дані про вакцинацію були внесені в систему. Так само ми надаємо можливість усім, хто придбав фальшивий сертифікат про вакцинацію або має діючий сертифікат, але фактично не отримав щеплення, прийти і зробити вакцинацію анонімно. Це можна буде зробити під будь-яким псевдонімом, який людина вкаже при візиті до медичного центру», – сказав лікар-інфекціоніст Віктор Петров.

Кабінет для анонімної вакцинації працюватиме цілодобово у медичному центрі Prevention Hospital на вулиці Східній, 4/1. Там будуть доступні всі види прийнятих в Україні вакцин. 

Анонімних пацієнтів проситимуть підписати згоду про вакцинацію, це можна буде зробити під псевдонімом. Така процедура необхідна для отримання другої дози та ведення обліку анонімних щеплень. 

За словами лікаря Петрова, працівники, які проводитимуть анонімну вакцинацію, не задаватимуть зайвих питань та не засуджуватимуть людей за попередні помилки. «Ми хочемо дати шанс цим людям врятувати своє життя та здоров'я, а також життя та здоров'я своїх близьких і захистити себе. Навіть якщо попередньо вони наробили помилок», – каже інфекціоніст.

На початку листопада стало відомо, що МОЗ, Мін'юст та МВС розробляють механізм «ковідної амністії» для людей, які купили фальшивий сертифікат про вакцинацію, щоб не робити щеплення. На даному етапі процес не передбачає анонімності: щоб отримати справжнє щеплення, пацієнт має покаятися своєму сімейному лікарю та розповісти, де взяв сертифікат - цю інформацію передаватимуть в поліцію.

Чи законна обов’язкова вакцинація та чи є дискримінацією обмеження для невакцинованих у транспорті та громадських закладах, читайте у статті Олександри Матвійчук «Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя і приватність».

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі