Амністія учасників конфлікту на Донбасі може пройти за "хорватським сценарієм" − Кононенко

Поділитися
Амністія учасників конфлікту на Донбасі може пройти за Кононенко нагадав, що стовідсоткової амністії не буде © Twitter/БПП Солідарність
В БПП не виключають, що процес розгляду справ учасників незаконних формувань буде довгим.

Перший заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Ігор Кононенко допускає, що проведення амністії учасників збройного конфлікту на Донбасі буде проводиться за так званим "хорватському сценарієм", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Є досвід Хорватії, коли амністія тривала 11 років. Можливо, ми плануємо йти цим шляхом", − сказав Кононенко журналістам в кулуарах Верховної Ради у вівторок 6 жовтня. Він також нагадав, що ключовою позицією президента України Петра Порошенка на переговорах в Парижі було те, що "ніякої стовідсотковою амністії не буде".

За словами заступника голови фракції БПП, кожен конкретний випадок має бути розглянуто в судовому порядку, а потім вже можливо винесення рішення про амністію.

Ігор Кононенко також уточнив, що внесення в законодавство змін, що стосуються особливостей проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей, буде розглядатися тільки після виконання низки умов, у тому числі домовленостей про роззброєння незаконних військових формувань, участь українських партій у виборах на Донбасі та безперешкодну роботи ЗМІ.

Читайте також: "Нормандська зустріч": Клімкін назвав переговори "традиційно важкими"

2 жовтня в Парижі завершилися переговори лідерів України, Німеччини, Франції та Росії в "нормандському форматі", які стосувалися врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. В результаті цих переговорів були досягнуті домовленості про проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях за українським законодавством, надання імунітету учасникам виборів та амністії членів незаконних формувань, передачу контролю над державним кордоном українській стороні та відведення озброєнь від лінії зіткнення. Сторони взяли на себе зобов'язання виконати мінські угоди до кінця 2015 року.

Пізніше стало відомо, що на зустрічі в Парижі сторони не підписували жодних угод, а обговорювали процес імплементації мінських домовленостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі