Amnesty International вимагає перегляду справи Савченко

Поділитися
Amnesty International вимагає перегляду справи Савченко Савченко звинуватили у вбивстві журналістів © Марк Фейгін/Facebook
Російські судді демонстрували презирство до процедури належного судочинства, вважають у правозахисній організації.

В Amnesty International хочуть неупередженого розслідування справи
В Amnesty International хочуть неупередженого розслідування справи

Правозахисна організація Amnesty International вимагає повторного розгляду справи української льотчиці та народного депутата Надії Савченко відповідно до стандартів справедливого судочинства.

"Абсолютно неприйнятно відправляти Надію Савченко у в'язницю після такого безглуздого і політизованого судового розгляду", - заявив директор Amnesty International у Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен.

Він зазначив, що ряд сумнівних рішень суддів протягом всього судового процесу свідчать про "презирство до процедури належного судочинства і позбавляють Савченко всякої надії на доведення своєї невинності".

"Єдиний шлях, завдяки якому правосуддя може бути досягнуто і для Надії, і для загиблих журналістів, - це повне і неупереджене розслідування всіх підозр і повторний розгляд, який має відповідати міжнародним стандартам правосуддя і бути вільним від політичного втручання", - зазначив Дальхаузен.

Раніше ЗМІ поспішили з новиною про визнання Савченко винною. Ряд медіа взяли обвинувальний висновок за рішення суду.

Читайте також: Лідери ЄС зажадали негайного звільнення Савченко

Група народних депутатів від фракцій БПП і "Батьківщина" вирушили в РФ, щоб бути присутнім на оголошенні вироку Надії Савченко в суді Ростовської області. Однак російські прикордонники не пустили народного депутата, члена ПАРЄ та уповноваженого президента України з питань мирного врегулювання в Донбасі Ірину Геращенко, заборонивши їй в'їзд в РФ до 2021 року.

Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року.

2 березня прокурор попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колоніїзагального режиму і 100 тисяч рублів (близько 1,2 тис. доларів) штрафу в ході засідання в Донецькому міському суді (Ростовська область). Раніше держзвинувачення визнало вину Надії Савченко у вбивстві журналістів ВГТРК доведеною. Крім цього, на думку звинувачення, доведена вина Савченко і в незаконному перетині українсько-російського кордону. Після стало відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні. Савченко також закликала суддю не затягувати з винесенням вироку.

17 березня президент України Петро Порошенко передав президенту Європейської Ради Дональду Туску список осіб, які сфабрикували справу проти Надії Савченко. У цьому документі зазначено 46 прізвищ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі