За останній місяць українська влада неодноразово порушувала право людей на мирні збори, що супроводжувалося застосуванням надмірної сили, залякуванням і тиском на учасників акцій та несправедливими судовими розглядами, заявила міжнародна неурядова організація Amnesty International.
У звіті "Євромайдан: порушення прав людини під час протестів в Україні" організація задокументувала численні випадки насильства, застосованого спецназом "Беркут" під час розгону демонстрацій на 3.
"Останні події стали лакмусовим папірцем для системи правоохоронних органів України. Ми побачили шокуюче нехтування правоохоронними органами правами людини і культуру жорстокості самих міліціонерів, які брали участь у масових зачистках мирних протестів", - сказала Тетяна Мазур, директор представництва Amnesty International в Україні.
Вона зазначила, що на відміну від затриманих, яких негайно судили і засуджували до штрафів, залишилися безкарними співробітники правоохоронних органів. "Це ті міліціонери, які будуть задіяні у подібних операціях у майбутньому", - сказала вона.
Amnesty International досліджувала ситуацію з дотриманням прав людини під час акцій протесту, які почалися 21 листопада, і опитала понад двадцять жертв, їхні сім'ї та адвокатів.
З часу початку протестів місцеві влади дев'яти міст в той чи інший час прагнули перешкодити проведенню демонстрацій в судовому порядку під приводами епідемії грипу, необхідності відновлення руху та встановлення новорічної ялинки. У столиці країни, Києві, міліціонери спецпідрозділу "Беркут" двічі проводили жорстокі зачистки, використовуючи надмірну силу.
"Рішення про обмеження на проведення мирних акцій відразу у дев'яти містах не може бути випадковістю. Очевидно, керівництво держави вирішило таким чином припинити зародження протестного руху в країні. Розгони демонстрацій, які було проведено без належної потреби і всупереч міжнародним стандартам, мали на меті відбити охоту людей від подальшої участі у протестах", - сказала Мазур.
Влада та міліціонери також порушували права журналістів, які висвітлювали протести. Понад 40 журналістів отримали поранення, у більшості випадків від рук міліціонерів. !zn
Читайте також:
Міліція за рік не навчилася застосовувати новий Кримінально-процесуальний кодекс
Власенко вважає, що закон про амністію Євромайдану дозволить уникнути покарання Клюєву і "Беркуту"