Активісти влаштували мітинг під ГПУ, вимагають оголосити підозри замовникам смерті Гандзюк

Поділитися
Активісти влаштували мітинг під ГПУ, вимагають оголосити підозри замовникам смерті Гандзюк Активісти скандували гасла "Юра, виходь!", "А Юра вийде?" і "Хто замовив Катю Гандзюк?"
Люди хочуть, щоб ГПУ повністю завершила розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

Близько ста активістів зібралися на мітинг під будівлею Генеральної прокуратури України з вимогою оголосити підозри замовникам вбивства активістки Катерини Гандзюк; протестувальники розгорнули банери з іменами ймовірних замовників вбивства, повідомляє "Українська правда".

Імена на банерах – "Андрій Гордєєв" (голова Херсонської обласної державної адміністрації) та "Євген Рищук" (заступник Гордєєва), яких громадськість разом з Владиславом Мангером вважає винними у смерті активістки.

На асфальті під будівлею ГПУ активісти написали "Вимагаємо вироків замовникам!".

За словами учасника акції Масі Найєма, люди хочуть, щоб ГПУ завершила розслідування вбивства Катерини Гандзюк – оголосила підозри замовникам її загибелі на основі доказів, отриманих від виконавців.

Під будівлею ГПУ також перебували правоохоронці, які спостерігали за подіями, проте не втручалися – активісти скандували гасла "Юра, виходь!", "А Юра вийде?" і "Хто замовив Катю Гандзюк?". Поки що ніхто з прокурорів до протестувальників не вийшов.

Як повідомлялося, 6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки виконавцям вбивства Катерини Гандзюк. Ватажок групи Сергій Торбіна отримав 6,5 років, а безпосередній виконавець Микита Грабчуком - 6 років позбавлення волі. Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Віктор Горбунов отримали по 4, а Віктор Горбунов – три роки. У цей термін включили час, що засуджені вже провели в СІЗО. У прокуратурі пояснили, що перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. У квітні ГПУ перекваліфікувала справу з ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини.

За словами батька Гандзюк, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбина і ще чотирьох осіб поліція затримала у другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів. Усі, крім Торбіна, зізналися в злочині.

За даними ЗМІ та активістів, помічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки. Саме він передавав кошти керівнику групи виконавців – Торбіну. 10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.

Служба безпеки України 21 січня оголосила в розшук передбачуваного організатора вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк – раніше судимкого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленко), також відомого як "Москал". За даними ЗМІ, він переховується від слідства в Домініканській Республіці.

11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. За даними слідства, він не тільки замовив вбивство, але і частково організував його. Вже у квітні прокуратура вручила нову підозруМангеру, відмовившись від звинувачень в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасників нападу на Гандзюк Віктору Горбунову, В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу, Микиті Грабучуку і Сергію Торбіну тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).

14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на свободу після внесення 2,5 млн гривень застави.

Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі