У Харкові до Генерального консульства Росії прийшли два десятки активістів, бо вважають РФ наступницею радянської влади, винної у смерті 7 мільйонів українців під час Голодомору 1932-1933 років.
В акції взяли участь представники "Об'єднання добровольців", "Всесвітнього Руху Патріотів України", члени "Фрайкору" та ветерани російсько-української війни в Донбасі.
"Це прямий зв'язок між минулим і теперішнім часом. Від Росії завжди відходили воєнні дії – це історичний факт: Фінляндія, Чехословаччина, Сирія. Якщо будемо пам'ятати, не буде повторюватися те ж саме", - наголосив ветеран АТО, член "Об'єднання добровольців" Олександр Оніщук.
Під сам кінець акції активісти розклеїли на паркані біля будівлі консульства листівки: "Тоді їх міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам'ять".
Консульство у суботу було зачинене, тому до мітингувальників ніхто не вийшов. За порядком слідкували близько 30 поліцейських, захід пройшов мирно.
У Львові на пікет до російського консульства вийшли півсотні представників "Об'єднання добровольців" та "Всесвітнього Руху Патріотів України".
"Ми нагадуємо, що в Голодоморі винна саме Росія. Тому ми прийшли до російського консульства. У цей день важливо згадати, пом'янути тих людей, які загинули в часи Голодомору", - розповів активіст "Об'єднання добровольців" Сергій Небельський.
Тут пікетувальники також розклеїли на паркані будівлі листівки з написами "Голодомор. Пам'ятаємо. Помстимось". З російського консульства до учасників акції також ніхто не вийшов. Захід відбувся мирно.
Одночасно акції відбулися у Києві та Одесі.
В Україні сьогодні вшановують пам'ять жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933 і 1946-1947 років. Цього дня в українських церквах проходять поминальні богослужіння. У меморіальних заходах беруть участь офіційні особи та представники іноземних делегацій. До пам'ятників жертвам Голодомору приносять лампади, символічні горщики з зерном та фрукти.
О 16:00, після загальнонаціональної хвилини мовчання, українці запалюють свічки біля меморіалів голодомору та на підвіконнях у своєму житлі.
Докладніше читайте в матеріалі Ярослави Музиченко "Світова ціна українського Голоду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".