Агресія РФ в Донбасі майже не вплинула на хороше ставлення українців до росіян

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Агресія РФ в Донбасі майже не вплинула на хороше ставлення українців до росіян © ZN.UA
Українці завжди краще ставилися до Росії, ніж росіяни до України.

Українці краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України
Українці краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України

Після захоплення Криму добре відношення до Росії в Україні і впало з 80% до 52%, але, що парадоксально, незважаючи на війну в Донбасі нижче 48% не опускається. Тоді як тільки 32% росіян добре ставляться до нашої країни.

Про це свідчить моніторинг взаємовідносин громадян України і Росії, який проводять КМІС спільно з російським аналітичним "Левада-центром" з 2008 року.

Перші кілька років спостережень кількість тих в Україні, хто ставився до Росії добре або дуже добре, становило 90% плюс-мінус 2% з невеликими коливаннями. Потім рівень симпатій зменшився до рівня 82-85%. І до подій у Криму ніякої особливої динаміки не було.

У той же час в Росії спостерігалася дуже істотна динаміка. По-перше, з квітня 2008 до лютого 2009 відсоток тих, хто позитивно ставиться до України, дуже сильно впав - з 55% до 30%. Це падіння було пов'язане з війною в Грузії, під час якої цю країну підтримала частина керівництва України. Тоді ми бачили разючу різницю в думках - в цілому позитивно ставилися до України лише 30% росіян, у той час як в Україні 92% населення позитивно ставилися до Росії.

Потім ситуація вирівнялася і була весь час на рівні 70% (а в Україні все ті ж 90%). Далі спостерігався невеликий "підскік" симпатій росіян до нашої країни, який стався під час Харківських угод.

А після захоплення Криму стався "обвал" показників хорошого ставлення до Росії в Україні - він впав з 80% абсолютного прийняття до 52%.

А далі (що парадоксально і незрозуміло) незважаючи на війну, воно впало ще на кілька відсотків - зараз 48% наших громадян продовжують добре ставитися до Росії.

"Незважаючи на війну і на жахливу ситуацію в східних областях країни, подальше падіння цього показника не відбувається - половина України відноситься до Росії позитивно. Зрозуміло, це відбувається переважно за рахунок Сходу країни, але не тільки - "братська любов" до агресивного сусіда характерна і для жителів інших регіонів країни", - пояснює Паніотто.

Цікаво, що у росіян прийняття України чомусь впала ще більше - зараз добре ставляться до нашої країни всього 32% жителів РФ, і це на 16% менше, ніж показник позитивного ставлення українців до Росії. "Таке ось з нашого боку спостерігається "нерозділене кохання", і скільки воно триватиме - невідомо" - каже соціолог.

Крім ставлення до Росії в цілому, ми ще ставили питання про ставлення українців до жителів Росії, а в Росії "Левада-центр" питав про ставлення до жителям України. Виявилося, що 74% населення України позитивно ставиться до жителів Росії, незважаючи на одностайну підтримку російським населенням дій Путіна.

І ще кілька цифр: у Донецькій області добре і дуже добре ставляться до Росії 84,3%, до росіян - 90,4%, до керівництва Росії - 68,8%. У Харківській області ці цифри становлять 79,9, 91 і 70,1% відповідно.

А в Росії позитивно ставляться до жителям України тільки 60% населення.

І ще спостерігається суттєва різниця у ставленні до керівництва двох країн: в Україні 21% населення позитивно ставляться до керівництва Росії - звичайно, в основному за рахунок східних областей, - а в Росії до керівництва України позитивно розташовані всього 7,7% населення.

Більше читайте в матеріалі Ірини Кириченко "Україна - Росія: нервова любов, нерівна ненависть" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".!zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі