Абсолютна більшість учасників Майдану готові стояти до перемоги

Поділитися
Абсолютна більшість учасників Майдану готові стояти до перемоги Майдан буде стояти до кінця © yatsenyuk.org.ua
Соціологи досліджували настрої на київському Майдані-мітингу і Майдані-таборі. Люди стоятимуть до відставки Януковича і уряду.

Абсолютна більшість учасників київського Майдану-мітингу (74%) і Майдану-табору (80%) готові залишатися на 3 "стільки, скільки потрібно" і готові розійтися після виконання своїх вимог. Про це свідчать дані опитування, проведеного 20 грудня фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології.

Найбільш значущими вимогами для учасників Майдану-мітингу є звільнення заарештованих учасників Майдану, припинення репресій (82%, для Майдану-табору - 64%), відставка уряду (81% і 75%), відставка Віктора Януковича і проведення дострокових президентських виборів (75% та 66%), підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (71% і 59%), порушення кримінальних справ проти винних у побитті демонстрантів на Майдані (58% і 51%), розпуск Верховної Ради і призначення дострокових парламентських виборів (56% і 52%). Звільнення Юлії Тимошенко актуальне для 38% учасників Майдану-мітингу і для 36% Майдану-табору.

Спонукати людей піти з Майдану може виконання всіх вимог, які було висунуто, - таку позицію займають 74% учасників Майдану-мітингу і 64% Майдану-табору, ще 28,5% на Майдані-мітингу і 25% на Майдані-таборі готові задовольнитися виконанням декількох вимог.

Об'єктивні причини, які можуть змусити покинути Майдан (робота, навчання), значно менш значущі для Майдану-табору (4%), ніж для мітингувальників (16,5%), так само як і втома, погане самопочуття (можуть бути причиною для виходу з Майдану для 13% учасників Майдану-мітингу і 4% Майдану-табору), не будуть значущими причинами піти з Майдану і розчарування у лідерах (на це вказали лише 7,5% людей на Майдані-мітингу і 5,5% - на Майдані-таборі), репресії (6 % і 2%), холод (2% і 1%).

Освітній рівень учасників Майдану-табору дещо нижчий, ніж Майдану-мітингу, але все-таки вищий, ніж у структурі населення країни: 49% з вищою освітою (63% на Майдані-мітингу), 40% - із середньою загальною і середньою спеціальною освітою (22%), 10% - з незакінченою вищою (13%), 2% - з неповною середньою (1%).

На стаціонарному Майдані-таборі явно переважають мешканці інших міст (81%), на відміну від Майдану-мітингу, де 57% складали кияни. Серед приїжджих на обох майданах найбільше було мешканців Західного регіону (52% на мітингу і 42% в таборі), однак у структурі Майдану-табору дещо більше представлено вихідців з інших регіонів: з Центральної України (34% і 31%), Південної та Східної (23% та 17%).

Учасники Майдану-табору дещо менш схильні до підтримки переговорного процесу з владою порівняно з Майданом-мітингом: на Майдані-таборі згодні з пропозицією провести круглий стіл переговорів за участю влади, опозиції та громадських лідерів за посередництва міжнародних організацій 45%, не згодні - 47%, а на Майдані-мітингу згодні на переговори 51%, однак 41,5% вважають, що ніяких переговорів з владою вести не потрібно.

Опитування було проведено 20 грудня 2013 року фондом "Демократичні ініціативи"і Київським міжнародним інститутом соціології. Всього було опитано 515 осіб у стаціонарних точках Майдану (намети, Будинок профспілок, будівля КМДА, Жовтневий палац тощо) за вибіркою, яка забезпечувала пропорційне охоплення учасників табору. !zn

Читайте також:

Опозиція анонсувала виїзний автомайдан у Межигір'ї

Руслана повернеться ночувати на Євромайдан, як тільки вилікує бронхіт

На Майдані встановили хату, в якій можна прописатися

Переважні почуття росіян з приводу Майдану - "подив, здивування, роздратування"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі