Майже 100% українських звалищ не відповідають сучасним вимогам - Мінекології

Поділитися
Майже 100% українських звалищ не відповідають сучасним вимогам - Мінекології Лише 3% побутових відходів переробляється та повторно використовується © Укрінформ
В Україні довгий час була відсутня система управління відходами

Непродумана політика управління відходами, успадкована від Радянського Союзу, призвела до появи тисяч сміттєзвалищ, 99% з яких не відповідають сучасним екологічним вимогам. До 2017 року в Україні взагалі була відсутня система управління відходами, зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час конференції "Нова політика управління відходами – основа економіки замкненого циклу" в Києві.

"Весь цей час Україна жила без будь-якого розуміння, що робити з відходами. За винятками поодиноких населених пунктів, де місцева влада намагалася хоча б спробувати запровадити якісь технології чи запозичити досвід інших країн", – зазначає Семерак.

За словами міністра, загалом в Україні управління відходами було орієнтовано на захоронення і при цьому були відсутні економічні стимули для переробки вторинної сировини та механізми притягнення до відповідальності за шкоду, завдану довкіллю. Зараз лише 3% побутових відходів переробляється та повторно використовується.В україні

8 листопада 2017 року уряд ухвалив Національну стратегію поводження з відходами, яка стала першим документом незалежної України, що визначає вектор розвитку цієї сфери, і покликана забезпечити, щоб до 2030 року 70% побутових відходів в Україні перероблялося чи повторного використовувалося, пояснив Семерак. Він наголосив, що для досягнення поставлених цілей потрібні, у першу чергу, політична воля та соціальна відповідальність бізнесу для запровадження в Україні сучасних потужностей і систем для переробки всіх видів відходів.

Також Мінприроди розробило Національний план дій, який допоможе зменшити обсяги муніципальних відходів та, налагодити систему збору та переробки відходів. Наразі цей документ проходить експертне обговорення.

Варто зазначити, що більше половини українців стурбовані проблемою сміття, майже 30% українців стверджують, що вони сортують сміття. У 2018 році у Львівській області стартує будівництво трьох сміттєпереробних заводів. Про ситуації із сміттєзвалищами в Україні читайте в матеріалах Оксани Сироїд "Сміття несвободи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі