96% українських студентів і школярів вдаються до недоброчесних практик

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
96% українських студентів і школярів вдаються до недоброчесних практик
В атмосфері, де чесність не цінується, той, хто не обманює, почувається в невигідному становищі.

Дослідження за проектом SAIUP (Проект сприяння академічній доброчесності в Україні) продемонстрували прикрий результат: 96% опитаних українських студентів і старших школярів вказали, що вдавалися до недоброчесних практик. У той же час у спільноті польських студентів цей показник становить 59%, а американських - 2,9. Різниця досить істотна.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олена Михайленко. За її словами, американський психолог Е.Шейн вважає, що спільні переконання, загальні приховані припущення і зовнішні мотиватори відіграють певну роль у створенні спільної культури (2010). Його канадсько-американський колега українського походження автор теорії соціального навчання А.Бандура вважає (1993), що культура обману, якщо така склалася, може забезпечувати не лише приклади для наслідування, а й нормативну підтримку неморальної поведінки.

"В атмосфері, де чесність не цінується, той, хто не обманює, почувається в невигідному становищі. Так обман стає соціально прийнятною поведінкою, загальним способом виживання й отримання переваг, і культура недоброчесності постійно самовідтворюється", - зазначає експерт.

Детальніше про боротьбу з культурою обману читайте у статті Олени Михайленко "Академічна етика у дзеркалі культурних інтерпретацій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі