74% жителів України вважають, що країна рухається в неправильному напрямку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Лише 20% вважають, що життя залежить від них, не кажучи вже про ситуацію в країні.

74% жителів України вважають, що країна рухається в неправильному напрямку. Це не унікальна ситуація (дані "Рейтинг"). Як точно помітив у своєму недавньому інтерв'ю заступник директора Інституту соціології Євген Головаха, те, що країна рухається в неправильному напрямку три чверті населення вважало і коли Кравчук закінчував свій президентський термін, і при Кучмі, і при Ющенку, і в 2013 році. Незадоволеність ситуацією і настрої "все пропало" вкоренилися у нас глибоко. Тільки в 2014 році, на хвилі зростання очікувань та сподівань, у частини населення цей показник знизився, і за рахунок цього вже не три чверті, а лише половина українців вважали, що країна рухається в неправильному напрямку. Але потім ситуація повернулася в своє звичайне русло.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Нікітіна, кандидат соціологічних наук. За її словами, в регіональному розрізі найбільш не задоволений напрямком руху країни Південь. Оцінка напряму пов'язана з рівнем освіти і доходу: більш високий рівень негативних відповідей - серед менш забезпечених серед українців з середнім рівнем освіти.

"При тому, що українці не задоволені напрямком руху країни, практично ніхто не відчуває в собі сил вплинути на ситуацію. Лише 20% вважають, що життя залежить від них, не кажучи вже про ситуацію в країні. 48% вважають, що життя залежить від зовнішніх обставин. Ці цифри досить стабільні останні десятиліття, з невеликими зрушеннями в бік зменшення тих, хто вважає, що не може впливати на своє життя. Єдине виключення - 2014 рік, коли 25% відчували себе господарями свого життя, - зазначає автор. - Але революційна ейфорія зникла, й настрої повернулися в звичне русло. Перекладати відповідальність на зовнішні обставини більше схильне старше покоління. Молоді, навпаки, більш схильні вважати, що їх життя залежить від них самих".

Докладніше аналіз даних соціологічних досліджень - в матеріалі Тетяни Нікітіної "Надія і віра без відповідальності, або Соціологічна діагностика українського суспільства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі