Протести проти розміщення евакуйованих з Китаю громадян, не підтримують 74% українців, йдеться у результатах дослідження Соціологічної групи "Рейтинг". Підтримують такі протести лише 15% опитаних, ще 11% не змогли відповісти.
Зокрема, на Півдні країни виступили проти протестів 80% респондентів, а підтримали їх 11%. У центральному регіоні проти 73%, за – 16%. На Сході України висловилися проти протестів 72% опитаних, підтримали такі акції – 19%. На Заході противників акцій 71%, а тих, хто підтримує їх – 15%.
При цьому, чим вищий рівень освіти та доходів українців, тим вищий рівень несприйняття протестів проти евакуації.
Опитування проводили 22-23 лютого серед населення України від 18 років і старші. У дослідженні взяли участь 1200 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження складає не більше 2,8%.
20 лютого літак з евакуйованими з Уханя громадянами приземлився в аеропорту Харкова. Загалом з Китаю евакуювали 45 українських громадян та 27 іноземців. Перед вильотом всіх пасажирів обстежили медики, ознак респіраторних захворювань у них не виявили.
Людей доставили у закритий медичний центр Нацгвардії у Нових Санжарах на Полтавщині, де вони два тижні перебуватимуть в обсервації. Щоб не допустити цього, місцеві жителі заблокували дорогу, до Нових Санжар стягнули поліцію і Національну гвардію. У результаті зіткнень постраждало 10 осіб, у тому числі 9 правоохоронців. 24 осіб було затримано, поліція зареєструвала п'ять кримінальних проваджень.
Президент Володимир Зеленський присоромив українців за таке ставлення до співгромадян, запевнивши, що "Україна не здаватиме своїх".
Детальніше про те, як Україна зустрічала співвітчизників їх Уханя, читайте в матеріалі Тетяни Сіліної "Український сором".