Думки про те, що критика окремими політиками дій влади щодо боротьби з пандемією коронавірусу скоріше шкодить боротьбі із COVID-19, притримуються 49% українців, йдеться в опитуванні Соціологічної групи “Рейтинг”. Навпаки вважають 26% опитаних.
Водночас половина респондентів швидше бояться економічних наслідків епідемії коронавірусу для своєї родини, аніж бояться захворіти. Третина – навпаки більше бояться захворювання, аніж фінансових труднощів.
При цьому 15% громадян кажуть, що нічого не бояться. Соціологи зазначили, що з листопада минулого року число таких респондентів збільшилася майже вдвічі.
Ідею власного виробництва всіх вакцин в Україні, навіть якщо вони будуть дорожчими за іноземні підтримують 61% громадян. Проти такої ідеї висловилися 32% опитаних.
Також 74% респондентів вважають, що Україні потрібно почати розробку власної вакцини проти коронавірусу. Протилежної думки дотримуються 21%.
Про те, що особисто хворіли на COVID-19 розповіли 25% українців, а не хворіли – 69%. При цьому 64% з тих, хто перехворів, зверталися за допомогою до лікарів державних закладів охорони здоров’я з питанням лікування. Не зверталися до лікарів 36%.
Водночас 52% тих, хто звернувся за допомогою до державної медицини, оцінили якість отриманої консультації, чи лікування на добре та відмінно, 26% – на задовільно, 22% – на погано та жахливо.
Опитування провели 4-8 травня 2021 року серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 2000 респондентів за допомогою особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Нагадаємо, станом на 17 травня зафіксували 2,156 млн випадків коронавірусу. Зокрема, за останню добу COVID-19 виявили у 2 136 осіб.
Сьогодні областей із жорсткими карантинними обмеженнями червоної зони в Україні не залишилося, ближче до середини місяця до жовтої повернулися всі регіони. Однак через погіршення епідситуації до помаранчевої зони повернулася Черкаська область.
Після травневих свят в Україні фіксується зростання захворюваності на COVID-19. У Київській школі економіки вважають, що результат впливу свят можна буде побачити тільки наприкінці травня. У МОЗ також побоюються, що в червні може статися новий спалах коронавірусної хвороби.