57% українців позитивно ставляться до змін назв вулиць, пов’язаних із СРСР та РФ – дослідження

Поділитися
57% українців позитивно ставляться до змін назв вулиць, пов’язаних із СРСР та РФ – дослідження
Декомунізацію топонімів найбільше підтримують люди з гарною освітою.

57% українців підтримують ідею перейменування вулиць та інших топонімів, пов’язаних з РФ, Російською імперією та Радянським Союзом, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня  серед 2024 респондентів на всій території України, окрім регіонів, які окуповані або на яких ведуться активні бойові дії.

Негативне ставлення до перейменування переважає лише у південних областях країни: 42% висловилися проти перейменування, 27% підтримало перейменування, 18% зазначили, що їм байдуже, і 13% не змогли відповісти на питання. 

У східних областях, які не перебувають зараз під окупацією, більшість (44%) підтримує декомунізацію та дерусифікацію вулиць, проти виступає вдвічі менше респондентів (24%). У центральних та західних регіонах абсолютна більшість теж висловлюється за перейменування топонімів.

Молодші, формально більш освічені та заможні громадяни більше підтримують перейменування вулиць та площ, порівняно зі старшими, формально менш освіченими та незаможними громадянами. Проте  серед усіх цих категорій громадян позитивне ставлення до перейменування абсолютно переважає над негативним.

39% опитаних, які назвали російську мову своєї рідною, теж підтримують декомунізацію та дерусифікацію топонімів, водночас третина серед таких опитаних (33%) виступає проти.

Українці, які негативно сприймають розпад Радянського Союзу, переважно негативно (52%) налаштовані до декомунізації та дерусифікації. Проте кожен п’ятий серед них (21% опитаних у цій категорії) все-таки готовий підтримати перейменування вулиць, ще 20% відповіли, що їм байдуже.

Як і СРСР, Росія має закладені в систему такі вади як гіперцентралізація, корупція тощо, що вкупі веде до інституційного занепаду та розпаду країни. Детальніше про це читайте у статті Івана Гісема «Розпад Росії: що про це думають на Заході».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі