54% українців вважають, що активне регулювання державою економічної діяльності добре впливає на економіку – опитування

Інфографіка
Поділитися
Соціологи розповіли, як українці ставляться до контролю та регулювання з боку держави економічної діяльності в Україні.

Думки про те, що чим активніше держава регулює та контролює економічну діяльність, тим краще це впливає на українську економіку, притримуються 54% опитаних, йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології. Тих українців, що прагнуть меншого контролю становить 36%, проти 24% у 2020 році.

Респонденти, які бачать уряд як «батька», більше наполягають на його активній участі та контролі економіки – 64% проти 28%, які вважають, що уряд має менше втручатися в економіку.  При цьому 49% українців, які бачать уряд як працівника, переконані, що для економіки краще, якщо держава буде активніше втручатися і контролювати цю сферу. Підтримують більшу свободу дій і менше контролю – 41%.

Якщо говорити про регіональний розріз, то у всіх регіонах переважає думка, що держава має більш активно регулювати та контролювати економічну діяльність. Дещо більш виражена така думка – на Півдні і Сході.

«У віковому вимірі також можна бачити практично консенсус – і серед молоді, і серед більш старших громадян переважає думка про доцільність більшого втручання держави в економіку», – зазначили соціологи.

Якщо говорити про освіту респондентів, то вирізняються люди з вищою. Серед них 45% вважають, що держава має менше регулювати економічну діяльність. Проте і серед них 46% говорять про доцільність більш активної участі держави.

Опитування провели з 29 листопада по 9 грудня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього опитали 1031 респондента від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованого Криму та Донбасу. Опитування проводили серед громадян, які на момент дослідження проживали у межах, контрольованих владою України до 24 лютого 2022 року. Опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Попри це у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність для населення України, що проживає на підконтрольній уряду території, та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі