40% батьків негативно ставляться до жорсткого карантину в школах - опитування

Поділитися
40% батьків негативно ставляться до жорсткого карантину в школах - опитування Фото: clutch.ua
72% українців вважають, що діти в цьому році повинні ходити до школи.

11 вересня повідомляється, що 72% батьків вважають, що в поточному році діти повинні вчитися за традиційною системою і відвідувати навчальні заклади.

19% згодні на змішану форму навчання, і тільки 5% - на повністю дистанційну, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2020 року.

51 відсоток батьків вважають оптимальними нові епідеміологічні правила, введені з вересня, але чверть опитаних ставляться до нововведень негативно і вважає їх занадто жорсткими. Зазвичай, такої думки дотримуються батьки, які мають дітей дошкільного віку.

11% батьків вважає такі правила навпаки занадто м'якими.

Щодо розпорядження про обов'язкове носіння школярами масок на перервах розділилися: 45% - підтримують таку ініціативу, а 49% - проти.

40% опитаних негативно ставляться до введення обмежувальних заходів для організації навчання в школах з нового навчального року. 30% - ставляться до цього позитивно, а 22% - нейтрально.

При цьому, 74% опитаних вважають, що ситуація з весняним карантином негативно вплинула на успішність навчання дітей в школах, а 66% мають подібні очікування на цей навчальний рік.

86% тих, чиї діти вчилися в школі в цьому році під час карантину, відзначили, що вони мали доступ до онлайн навчання, а 14% - не мали.

61% батьків зазначили, що заняття онлайн відбувалися регулярно, 18% - що вони мали як регулярний, так і нерегулярний характер, і лише 10% сказали, що уроки проходили переважно нерегулярно.

Вказуються причини, які завадили онлайн навчання:

- відсутність інтернету (33%);

- погана організація з боку навчального закладу (15%);

- відсутність комп'ютера, планшета або мобільного телефону (14%).

Опитування проводилося 1-5 вересня 2020 г. Усього в форматі особистого інтерв'ю було опитано 2500 респондентів у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Наповнимо, переважна більшість українців вважає, що українську мову важливий для збереження незалежності країни, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва", проведеного спільно з "Центром Разумкова".

Такої думки дотримуються 72% опитаних, не згодні з ними 25% респондентів. Воно абсолютно домінує на заході (проти лише 3%), популярно в центрі (77% згодні, 20% - ні) і непопулярно на сході країни (49% проти).

10 вересня Міністерство освіти і науки України (МОН) випустило офіційне лист для керівників шкіл і департаментів освіти і науки. У листі наголошується на важливості неухильного дотримання законодавства під час організації освітнього процесу за часів пандемії коронавируса, повідомляє відомчий сайт.

У разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров'я керівники установ освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства (стаття 80 Закону України від 19.11.1992 № 2801-XII "Основи законодавства України про охорону здоров'я").

9 вересня через через коронавируса в Київській області відразу 19 шкіл повністю або частково перейшли на дистанційне навчання.

У Житомирській області через виявлення нових випадків COVID-19 на карантин відправили дев'ять шкіл і 27 класів навчальних закладів, а в Тернопільській області відразу 240 шкіл перейшли на дистанційний формат навчання.

У Тернополі, незважаючи на те, що місто знаходиться в "червоній" зоні, навчальний процес триває в закладах загальної середньої освіти, дошкільних та позашкільних.

Раніше ZN.UA писало, що МОЗ та головний санітарний лікар розробили "Тимчасові рекомендації по організації протиепідемічних заходів у навчальних закладах в період карантину у зв'язку з поширенням коронавирусной хвороби". Фактично, це поради для директорів шкіл. Детальніше в матеріалі "Боги карантину, або як директорам доведеться рятувати від вірусу свої школи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі