Більшість українців вважає мову важливим атрибутом збереження незалежності – опитування

Поділитися
Більшість українців вважає мову важливим атрибутом збереження незалежності – опитування
Ще чверть опитаних дотримується думки, що можна обійтися і без цього.

Переважна більшість українців вважає, що українська мова важлива для збереження незалежності країни, свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», проведеного спільно з «Центром Разумкова».

Такої думки дотримуються 72% опитаних, не погоджуються з ними 25% респондентів. Вона абсолютно домінує на заході (проти лише 3%), популярна у центрі (77% згодні, 20% – ні) та непопулярна на сході країни (49% проти).

Проблеми розвитку української мови  першочерговими вважають 20% українців, ще 44% вважають розвиток української мови важливою, хоча і не нагальною проблемою, і 33% вважають ці проблеми другорядними.

82% опитаних погоджуються, що керівники держави і держслужбовці повинні на роботі спілкуватися українською – із цим згодні й більшість мешканців півдня та сходу (82% та 63% відповідно).

Так само переважна більшість українців в усіх регіонах погоджується, що всі громадяни повинні володіти державною мовою: загалом в Україні погоджуються 79%, не погоджуються 16%.

В усіх регіонах схвалюють і викладання більшості шкільних предметів державною мовою – прихильно ставляться до цього 77%, проти – 17%.

Мовні квоти підтримують 65% українців. Абсолютне схвалення цієї ініціативи – на заході (95%), більшість підтримує її й у центрі (71% підтримки, 26% негативного ставлення) та на півдні (46% за і 40% проти). На сході ж проти 56%, і лише 38% опитаних за.

Загальнонаціональне дослідження проведено з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018  респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі