Згідно з соціологічним дослідженням DT.UA, побільшало прибічників незалежності регіону. 2014-го їх було тільки 0,2%. 2019-го вже 4,3% опитаних жителів Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей мріють про створення окремої держави. Підозрюємо, що йдеться переважно про тих, хто ще більш критично оцінює державотворчий і реформаторський доробок пост майданної влади й ще більш недовірливо ставиться до новообраного президента (зауважимо, на момент проведення опитування Зеленського формально ще перебував у якості кандидати, але його перемога виглядала неминучою).
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін. За їхніми словами, не дивно, що відповідно змінилися й оцінки галичанами перспектив гіпотетичної Галицької держави.
"Якщо 2014-го 84,2% респондентів відповіли, що "Галицька держава не може відбутися, бо Україна єдина", то 2019-го такої думки дотримуються тільки 68,5%. Неістотно, одначе зменшилася кількість ідеалістів: з 5,9 до 7% побільшало тих, хто вважає, що Галицька держава не відбудеться, оскільки не має самостійної економічної перспективи; з 5,4 до 4,3% впав відсоток тих, хто має ілюзію, що створення Галицької держави прискорить процес інтеграції регіону в ЄС. Втім, ці коливання – мізерні з урахуванням похибки", - зазначають оглядачі.
Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".