20% українців вважають, що з Росією можна домовитись про мир і зараз – опитування

Інфографіка
Поділитися
20% українців вважають, що з Росією можна домовитись про мир і зараз – опитування © Getty Images
Але більшість відкидають ідею домовленостей на умовах РФ.

Третина громадян України, а точніше 32%, вважають,  що початок переговорів із Росією про припинення війни можливий лише після звільнення всіх українських територій, зазначають автори соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Соціологи зазначають, що такий підхід підтримує відносна більшість представників кожної вікової групи,  але серед молоді 18–29 років показник  дещо нижчий, ніж в середньому по країні, – 28%, а серед респондентів віком 50–59 років вищий – 36%.

Щодо інших можливих умов  переговорів із РФ, то 19% допускає переговори винятково заради звільнення полонених і заручників, 20% вважають, що домовитись про мир можна і зараз, а 18% переконані, що з Росією домовлятися неможливо в принципі.

Зокрема є певні відчутні регіональні відмінності у ставленні до умов для переговорів. Так, на півдні та сході 36% та 27% відповідно готові до переговорів  вже зараз без особливих передумов, натомість на заході країни та в центрі цей показник становить 15%.  При цьому  у безперспективності думки домовлятися з Росією не лише  зараз, але й загалом,  на заході країни переконані 21%, а на півдні 13%.

При цьому всьому більшість українців говорять про  неготовність виконувати вимоги Росії задля завершення війни. На визнання окупованих територій частиною РФ навіть  заради припинення війни готові піти лише 9% українців, хоча торік таких було ще менше – 5%, а неприйнятним таку вимогу вважає 81% опитаних.

Натомість якби мирна угода не передбачала офіційного визнання окупованих територій частиною РФ, але гарантувала б Україні тривалий мир і захист від російської загрози, то її б підтримали 25,5%, але абсолютна більшість – 61% – все одно була  б проти.

Готовність поступитися майбутнім членством України в НАТО заради миру висловили 18,5% українців, але 67% вважає це неприйнятним. Найбільше тих, хто вважає відмову від членства в НАТО  неприйнятною вимогою, – на заході країни - 79%, а найменше – на сході 52%. При цьому в східних областях найбільше тих, хто не визначився – 16%.

Також неприйнятною українців вважають і відмову від членства в Європейському Союзі – таких 71%, хоча 17% готові поступитися ним. Вимога неприйнятна для представників всіх  макрорегіонів, але на заході незгодних більше (82%) ніж на сході(57%), тоді як в центрі та на півдні противників такої уступки 72%.

Загальнонаціональне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 8 по 15 серпня 2024 року методом face-to-face  на всій підконтрольній Україні території серед 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі