Американські вчені з'ясували, що унікальна система зв'язків усередині мозку людини може використовуватися для ідентифікації особистості, назразок відбитків пальців.
Нейровизуалізація представляє собою методи, які дозволяють уявити структуру, функції і біохімічні характеристики мозку. До методів нейровізуалізації відноситься, наприклад, томографія. Традиційно нейровізуалізація використовується для порівняння діяльності мозку у різних груп людей. У таких порівняльних дослідженнях унікальні особливості мозку у різних людей зазвичай ігноруються.
Емілі Фінн і її колеги з'ясували, що унікальні особливості зв'язків різних ділянок мозку людини досить стабільні, щоб визначити її особистість у порівнянні з іншими індивідами.
Фін провела експеримент з 26 добровольцями. В ході досліджень було встановлено, що малюнок зв'язків, отриманий в ході одного з сеансів нейровізуалізації, у наступних сеансах залишається незмінним і по ньому легко визначити індивіда серед інших учасників експерименту.
Малюнки зв'язків допомогли також передбачити рівень рухомого інтелекту (здатність сприймати і запам'ятовувати нове, вирішувати проблеми, з якими людина раніше не стикалася). Головними прогностичними чинниками цієї здібності виявилися зв'язки між лобовою, тім'яною та скроневою частками головного мозку.
Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося виростити мозок людини в лабораторних умовах. Отриманий органоїд за розмірами нагадує горошину, але структурно і функціонально практично ідентичний мозку п'ятитижневого людського плоду. Від нього відходить зародковий спинний мозок і око.