Зонд New Horizons здійснить близький підліт до об'єкта в Поясі Койпера

Поділитися
Зонд New Horizons здійснить близький підліт до об'єкта в Поясі Койпера New Horizons зблизитися зі своєю новою ціллю 1 січня © NASA
Дослідники не виявили ніяких перешкод для зближення з Ultima Thule.

Апарат New Horizons отримав дозвіл на здійснення зближення з об'єктом Ultima Thule, який розташований в Поясі Койпера. Як повідомляється на сайті місії, апарат зблизиться з об'єктом 1 січня 2019 року і пролетить на відстані 3,5 тисяч кілометрів від його поверхні.

Відзначається, що протягом трьох тижнів вчені під керівництвом Алана Стерна вивчали дані, отримані апаратом, у пошуках можливих невеликих супутників або кілець навколо Ultima Thule. Оскільки подібних об'єктів виявлено не було, апарат отримав дозвіл максимально зблизитися зі своєю новою ціллю. New Horizons пролети повз неї на швидкості 50,7 тисяч кілометрів на годину.

Для того, щоб упевнитися у відсутності будь-яких перешкод, з якими апарат може зіткнутися, дослідники використовували найпотужнішу камеру Long Range Reconnaissance Imager (LORRI), яка встановлена на New Horizons. Якби вчені помітили присутність кілець або супутників, вони б змінили траєкторію руху апарату і він пролетів втричі далі від поверхні Ultima Thule, що вплинуло б на якість отриманої інформації.

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі