Зближення із зіркою почалося 31 жовтня. 5 листопада апарат пройшов перигелій, рухаючись на швидкості 94 кілометрів на секунду. Це дозволило зонду побити рекорд зі швидкості руху, який до цього належав "Юноні", швидкість якої досягала 73 кілометрів на секунду. Підійшовши на відстань 24 мільйонів кілометрів до зірки, Parker зміг побити рекорд апарату Helios-B, який підлітав до нашої зірки на 43,5 мільйона кілометрів у 1976 році.
Під час зближення і проходження перигелію зонд виконував наукову програму в автономному режимі, а 7 листопада передав, що всі наукові інструменти і системи благополучно пережили зближення і чудово працюють. Остаточно фаза першого зближення пройде 11 листопада і через кілька тижнів зонд почне передавати дані на Землю.
Parker Solar Probe обладнаний величезним тепловим екраном зі спеціального вуглепластикового матеріалу, що відбиває 99% світла і тепла. Його товщина – 11 сантиметрів, а довжина і ширина сягають декількох метрів.
Передбачається, що корпус зонда розігріватиметься до температур близько 1500 градусів Кельвіна і піддаватиметься дії потоку радіації, що перевищує фон на Землі у майже 500 разів.